YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"En tehlikeli olanı da..."
"En tehlikeli olanı da..."
04 Temmuz 2010 15:07
Bahçeli, Malatya'da partisinin bölge istişare toplantısında konuştu. Milli birliğimizin ciddi tehlike altında olduğunu vurgulayan Bahçeli, "İktidar dönüşü olmayan bir yola girmiştir"dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Türkiye, milli birliği, toprak bütünlüğü ve devlet yapısı, içerde ve dışarıda sorgulanan hasta ve sorunlu bir ülke konumuna düşürülmüştür'' dedi.

Bahçeli, Malatya'da partisinin Bölge İstişare Toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin siyasal, sosyal ve ekonomik dar boğazın bütün sancılarını yaşamaya başladığını ifade etti. Bahçeli, şöyle konuştu:

''Coğrafyamız ve komşularımız üzerinde küresel güçlerce yazılan senaryoların acımasızca sahnelendiği yıkıcı projelerin altına, isteyerek ve bilerek giren ülkemiz ağır sorunlarla yüz yüzedir. Bu tahribat, Türk milletini yabancı tesir ve müdahalelerden koruyacak sosyo-ekonomik, kültürel ve jeopolitik güvenlik duvarlarını tümüyle yıkmaya yönelmiştir. Gelinen aşamada, Türkiye, milli birliği, toprak bütünlüğü ve devlet yapısı, içerde ve dışarıda sorgulanan hasta ve sorunlu bir ülke konumuna düşürülmüştür.''

Toplumsal huzursuzluk alanlarının genişlediğini ileri süren Bahçeli, ''Milletimiz her alanda bir kriz sarmalı ve çatışma dinamiği içine hapsedilmiştir. Milli birliğimiz ve kardeşliğimiz bugün çok ciddi tehdit altındadır. Milli değerlerimiz tartışılmakta, cumhuriyetimiz sorgulanmaktadır. Üniter yapımızı aşındıracak, kardeşliğimizi zedeleyecek tahrikler sürmektedir'' dedi.

Bahçeli, son dönemde bölücü terörün, bütün kirli ve kanlı yüzüyle yeniden sahneye çıktığını belirterek, şöyle devam etti:

''Türkiye'nin milli birliğini ve bütünlüğünü hedef alan hain saldırılar artmıştır. Kanla beslenen PKK terörünün insanlık dışı eylemleri sonucu, Anadolu'nun her yerine kahraman asker, polis ve korucularımızdan oluşan şehit cenazeleri yeniden taşınmaya başlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bekasını, Türk milletinin birliğini ve kardeşliğini hedef alan hainler, ülke sathında toplumsal çatışma ortamı hazırlamak için bütün güçleriyle aynı hat üzerinde yer almışlardır. Yaşanan gelişmelerin şiddeti, merkezinde terör örgütünün siyasallaşmasının bulunduğu küresel senaryonun dayatılmasında artık son aşamaya gelindiğinin işaretlerini vermektedir. Türkiye üzerinde sahnelenmek istenen bu oyunun nihai hedefi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk milletinin yeniden tanımlanması, çok kimlikli, çok milletli, parçalanmış bir devlet ve toplum yapısının kabul edilmesidir.''

''Hükümetin nezaretinde, ayrılıkçı emeller peşinde koşan bölücülerin faaliyetlerinin de yeni boyutlar kazandığını'' ileri süren Bahçeli, konuşmasında, ''Ülkemizi etnik tuzakların içine çekmeye çalışan terör maşaları, işbirlikçi aydınlar, yandaş ve yoldaş medya mensupları kesin sonuç almak için safları sıklaştırmışlardır'' diye konuştu.

Milli devlet niteliğinin ve üniter yapının yeniden düzenlenmesinin, bölücülüğe uygun siyaset ortamının yapılanmasının ve milletin ayrışmasının 'fırsat' ve ''çözüm'' adıyla propaganda edilmeye başlandığını iddia eden Bahçeli, şunları kaydetti:

''Bölücülüğün hukuki zemin kazanması için tepkilerin azaltılması ve hazmettirme denilen altyapının hazırlanması çalışmaları; teröristi sözde dağdan indirme ve sözde barışı sağlama çağrıları adıyla artık iyice netleşmiştir. Ve en tehlikeli olanı, bin yılın köklü ve derin kardeşliğine dayanan sosyal, siyasal ve kültürel mutabakatın yerine, öfke ve kuşkuların yer aldığı tehlikeli bir çatışma sürecinin milletimizin önüne konulmuş olmasıdır.''

''EN BÜYÜK SORUMLU BAŞBAKAN ERDOĞAN''

Bahçeli, ''bugün yaşanan ağır bunalımın, bölücülük ve terörün vahim seviyeye gelmesinin en büyük sorumlusunun siyasi iktidarı elinde bulunduran AK Parti zihniyeti ve terörle mücadelenin gerektirdiği iradeye ve niyete sahip olmadığı anlaşılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu'' ileri sürdü. Bahçeli, konuşmasında, şunları dile getirdi:

''Yedi buçuk yılı aşan süredir ülke yönetiminde olan Başbakan ve partisi bugüne kadar 'terörle mücadele' ile 'terörle müzakere' arasında sürekli gidip gelmiştir. Bu süre içinde şartlara ve esen rüzgara göre yer değiştirmiş ve bu hayati konuda nerede duracağını bir türlü netleştirememiştir. Başbakan Erdoğan'ın bu tarihi sapması ve affedilmez tercihi sonucunda PKK, devletle pazarlık yapmak ve İmralı canisi ise muhatap kabul edilmek için hiç beklemediği bir fırsat yakalamış ve bunu özellikle son bir yılda acımasızca kullanmıştır. Başbakan'ın devamlı olarak sözünü ettiği sözde fırsat, işte PKK'nın kullandığı bu tarihi fırsattır, kanlı eylemlerle de kullanmaya devam etmektedir. Yapılan yanlış hesaplarla, terör yandaşlarında şiddet ve sokak hareketiyle sonuç alınabileceği ümidi yeşermiştir. Türkiye'nin milli birliğini hedef alan kanlı teröre göz kırpan Başbakan, bölünmeye zemin hazırlayacak silahlı ve kanlı çatışma dinamiklerini kendi söylemleriyle bizzat harekete geçirmiştir. Hükümetten cüret bulan hainler bu yanlıştan yararlanmak üzere ayaklanma provalarına, gövde gösterilerine ve şahadetle neticelenen kanlı saldırılarına hız vermişlerdir. İktidar artık dönüşü olmayan bir yola girmiş, siyasi çözüm konusunda ümit verdiği bölücü çevrelerin ve bu işin ısrarlı takipçisi olan ABD'nin baskıları karşısında anayasaya yedirilecek sözde demokratik çözüm reçetesi hazırlığına başlamıştır.''
AA

YİNE ESMİŞ GÜRLEMİŞ ÜFÜRMÜŞ !
 // BATUHAN
Hakarete bakın ruh halini tespit edin : Güya başbakan bölünmeye zemin hazırlayıp silahlı ve kanlı cani örgüte göz kırparak harekete geçirmiş ! Bunu söylemek için akıl özürlü olmak lazım gözünü haset kin nefret ve kıskançlık hazmedememe bürümüş ve çıldırmış. Hükümet ABD nin baskılarıyla anayasa referandumu hazırlamış bu iftirayı vatandaş yutmaz ve sana yine oy vermez baş örtüsünü terörü çözecem dedin oy alıp bayan vekilin örtüsünü açt...
04 Temmuz 2010 19:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler