YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
En son seçim anketi sonucu Arınç açıkladı
En son seçim anketi sonucunu eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açıkladı. Arınç'ın açıkladığı en son seçim anketi sonucuna göre AK Parti tek başına iktidar için gerekli 276 milletvekili sınırını aştı.
En son seçim anketi sonucu Arınç açıkladı
18 Ekim 2015 / 10:58 Güncelleme: 18 Ekim 2015 / 11:04

Manisa'da yerel bir televizyona konuşan Bülent Arınç, erken seçim anket sonucuna ilişkin, "Sayın Başbakanımız, bana son anketi gösterdi. 2 gün öncesi itibarıyla 276 milletvekili sayısını yakalamış durumdayız ama 276 bize yetmez. Allah'ın izniyle grafik eğrisi yukarıya doğru. Son 10 günde bu daha da yukarı çıkacak" diye konuştu.

Arınç, HDP'nin 7 Haziran seçimlerinde barajı geçmesindeki asıl nedenin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlama olduğunu savundu.

ANKARA PATLAMASI

Arınç, başkentteki terör saldırısı nedeniyle bazı seçmenlerin 1 Kasım'daki seçimde de aynı duygularla hareket edebileceğine dikkati çekti.

BAŞBAKAN'LA AYNI UÇAKTAYDIM

Bursa'daki mitinge Başbakan Ahmet Davutoğlu ile aynı uçakla gittiğini belirten Arınç, şunları kaydetti:
"Sayın Başbakanımız, bana son anketi gösterdi. 2 gün öncesi itibarıyla 276 milletvekili sayısını yakalamış durumdayız ama 276 bize yetmez. Allah'ın izniyle grafik eğrisi yukarıya doğru. Son 10 günde bu daha da yukarı çıkacak. Mitingde bir konuşma yaptım.

EN SON ANKET SONUÇLARI CHP MHP HDP OY ORANLARI

Dedim ki: Kapının eşiğindeyiz. Haydi bakın, bir adım kaldı. Kapı açılmış ve eşikteyiz. Enteresan sonuçlar var. CHP yükselmemiş, HDP biraz kendini koruyor ve MHP de düşüşte. Bu partilerde de bir değişme olabilir ama bizim yükseleceğimiz kesin."

MHP'nin her şeye "Hayır" demesinin altındaki sebeplerden birisinin iktidara hazır olmaması, vizyonu ve projesinin bulunmaması olduğunu öne süren Arınç, "MHP, 3,5 yıllık iktidar döneminde de maalesef böyle bir görüntü içinde olmuştur. Bizim 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var. Bir siyasi parti, seçimden sonraki pazartesi gününü düşünerek iktidar olamaz, onu küçük partiler yapar. Pazar günü seçim bitti, iktidar olduk, pazartesi ne yapacağız? 2011 seçimlerine giderken biz 2023'ü ortaya koyduk. 2053'ü ortaya koyduk" değerlendirmesinde bulundu.

ABDULLAH GÜL'ÜN DEMİRTAŞ'A TELEFONU

Arınç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkentteki terör saldırısının ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı arayarak başsağlığı dilemesine ilişkin soru üzerine, "HDP'den şu kadar milletvekili adayı, şu kadar partili hayatını kaybetmişse, 'Parti mensuplarınız vefat etti, ben de üzüntü duydum. Başınız sağ olsun' demek insani bir görevdir. Bunu yadırgayanları Türk milleti de yadırgar" şeklinde konuştu.

"
 // Azmi
Bence de Gül yanlış yaptı halka ve ailelere taziye dileyebilirdi...
18 Ekim 2015 Pazar 20:39
 // Rasim DUMAN
Sayin Bulent ARİNC, sizi seviyoruz, hurmetimiz ve muhabbetimiz var. Partiye de davaya da milletimize de devletimize de, ustelik te cok zor sartlar altinda cesaret,metanet ve feragat ile hizmet ettiniz. Ama bazi "netameli" mevzularda fikir serdetmeyin lutfen ; partiye zarar veriyorsunuz. Devleti "katil" ilan edene taziye dilenmez ! Ben de Kurdum, benim "gul"um devletim ve ulkemdir, baska "gul" koklamam....
18 Ekim 2015 17:07
 // Rasim DUMAN
Abdullah GUL, AK Parti kongresine gitmiyor, Kartel Medyasi'na beyanat verip Hukumetimiz hakkinda kinayeli konusuyor, Ankara'daki patlamanin daha dumani dagilmadan, devleti "seri katil" ilan eden S.DEMİRTAS'i arayip taziyelerini sunuyor ! Ben bu tavirlari insani de ahlaki de dogru da bulmuyorum....
18 Ekim 2015 16:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler