YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"En önemli sorun ekonomi"
"En önemli sorun ekonomi"
16 Temmuz 2013 10:47
Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, ekonomi zirvesi ile Başbakan Erdoğan’ın son zamanlarda en önemli adımı attığını belirtti.

Ahmet Reyiz Yılmaz, Başbakan Erdoğan’ın ekonomi zirvesini toplamakla önemli bir iş yaptığını belirterek, “Fakat burada bu zirve kabine üyeleri ile sınırlı kalmamalıdır. Bu gemi hepimizin gemisidir. Batarsak herkes büyük yara alacaktır. Bu nedenle bu zirve daha da geniş platform da tartışmaya açılmalıdır” diye konuştu.

Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ekonomik tedbirler için bir heyet oluşturabileceğini ifade eden Yılmaz, “Sayın Hisarcıklıoğlu Türk ekonomisi için büyük bir değerdir. Burada partizanlık yapmadan örneğin TOBB tarafından kilit ve dünyayı tanıyan bazı isimler bir araya getirilerek ekonominin daha iyi hale nasıl getirilebileceği konusun da bir dizi önlem ve eylem planı hazırlanarak hükümete sunulabilir. Hükümet bu planı değerlendirip gerekli adımları atarsa öyle zannediyorum ki ekonomi de daha etkin bir kalkınma modeli ve krizden çıkış formülü bulunabilir.
Aynı şeyi Başbakan da yapmalıdır” dedi.

Yılmaz, Başbakan Erdoğan’ın sadece kabinede değil, kabinede dışında da uluslararası dünyayı tanıyan ve engin ticari tecrübeye sahip herkesten faydalanmak suretiyle ekonomik çıkmaz ve gelecek riskleri ortadan kaldırabileceğini vurgulayarak, “Bu konu da kendisine tavsiyelerimi kulak arkası etmemesini önermekteyim” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler