YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emrullah  İşler: 'Yenilmezlik unvanımızı koruyacağız'
Emrullah İşler: 'Yenilmezlik unvanımızı koruyacağız'
21 Mart 2014 20:02
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, 30 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çekerek, seçimlerin genel seçim havasında geçtiğini söyledi.

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı düzenlediği basın toplantısında konuşan İşler, seçimlerin, huzur içerisinde, barış içerisinde geçmesi temennilerinde bulundu. AK Parti olarak 8’inci seçimlerine gireceklerini aktaran İşler, “Bu bizim AK Parti olarak 3’üncü yerel seçimimiz malumunuz.

Daha önce 3 genel seçimden, 2 referandumdan ve 2 yerel seçimden başarıyla çıktık. Şimdi 8’inci seçimimize giriyoruz, 8’inci defa sandığa gidiyoruz. İnşallah bu seçimimizden büyük bir başarıyla çıkacağımız kanaatindeyiz. Bütün göstergeler de o doğrultuda. Böylece de yenilmezlik unvanımızı inşallah koruyacağız diye düşünüyorum” dedi.

“İstikrar korunmazsa 2023 hedeflerini gerçekleştirme imkanımız olmayacak” diyen İşler, “Bu seçimi önemli kılan hususların başında, son aylarda Türkiye üzerinde bir takım operasyonlar yapılması, özellikle de geçtiğimiz mayıs ayından itibaren sokakların harekete geçirilmesi ve işte son günlerde bir hafta kadar önce bir cenaze nedeniyle yine sokakların terörize edilmesi ve dün de bir terör saldırısının ülkemizde gerçekleşmesi. Doğrusu bunlar çok önemli olaylar, bir takım hedefleri olduğu da çok açık. Burada birileri artık Türkiye’nin huzurunu bozmak istiyor. Bölgemizdeki yegane istikrar adası olan Türkiye.

Çevremize baktığımız zaman her yerde sıkıntılar var, kan var, gözyaşı var, acı var, yangın var. Türkiye, bir istikrar adası olarak siyaseti istikrarını sağlamış, ekonomik istikrarını sağlamış bir ülke olarak 3 Kasım 2002’den bugüne kadar çok şükür geldi. Bundan sonra da 2023 hedeflerini açıklamış bir Türkiye, yine bu istikrara muhtaç. Dolayısıyla istikrarın korunması lazım. Korunmazsa 2023 hedeflerini gerçekleştirme imkanımız olmayacak” şeklinde konuştu.

İşler, Türkiye üzerinde oyunlar oynanmak istediğini anlatarak, şöyle devam etti:

“Birileri de 2023 hedeflerini gerçekleştirmemizi istemeyen bir takım mihraklar, maalesef Türkiye’yi karıştırmak istiyorlar. Ben bu olayı anlatırken hep şu örneği veriyorum. Bu kavga, Türkiye’deki mücadele, eski Türkiye taraftarlarıyla yeni Türkiye taraftarları arasında geçmekte. Yeni Türkiye taraftarı yani AK Parti bir tarafta, eski Türkiye taraftarlarına baktığımız zaman işte Cumhuriyet Halk Partisi, MHP, BDP ve şimdi bir de paralelciler eklendi onlara. Bunlar, efendim 4 grup bir araya gelerek bugün AK Parti’ye karşı mücadele ediyorlar ve “AK Parti’ye vermezseniz kime verirseniz verin” böyle bir propaganda götürüyorlar. Ama milletimiz oynanan oyunların farkında. Bu ülke çok çekti, çok acılar gördük.

12 Eylül öncesini hatırlayanlar işte sokak çatışmalarında nice gençlerimizin kaybedildiğini hepimiz gördük ve o olaylarda hep kaybeden Türkiye oldu, milletimiz oldu. Şimdi istikrarla birlikte kazanan kim oldu? Kazanan Türkiye oldu, yine milletimiz oldu. Birileri işte bu istikrarı istemiyorlar. Bu büyümeyi, bu kalkınmayı, bu gelişmeyi, bu ilerlemeyi istemiyorlar. Bölgesinde ve dünyada itibarı olan bir Türkiye’yi istemiyorlar. Bunun mücadelesini yapıyoruz.”

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapılanların geçmişte Sultan Abdülhamit’e de yapıldığını söyleyerek, “Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidardan uzaklaştırırlarsa eskisi gibi o beceriksiz, başarısız efendim o dirayetsiz siyasetçiler var ya aynı onları getirecekler” dedi.

AK Parti Eskişehir İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında konuşan İşler, 2011’den beri Başbakan Erdoğan’a yönelik itibarsızlaştırma kampanyalarının yürütüldüğünü iddia etti. Başbakana diktatör, tek adam gibi benzetmelerde bulunduğunu hatırlatan İşler, “İşte diktatör dediler, tek adam dediler, sultan oldu, padişah oldu dediler. O kılık kıyafet içerisinde onu karikatürize ettiler. Karalama yine aynı böyle şekilde. Bu karalamalar aslında yabancı değil bize.

Biz bu filmleri daha öncede görmüştük. Biraz geriye götürelim. Aynı şeyler yüz küsur yıl önce Sultan Abdülhamit’e de o karalamalar yapıldı. Sultan Abdülhamit’e de ne dedilerdi, ‘kızıl sultan’. Yani onun bugünkü diliyle diktatör veya tek adam ne derseniz deyin. Niye Sultan Abdülhamit’e kızıl sultan dedilerdi? Çünkü dirayetli bir sultandı. Memleketi iyi idare ediyordu. Memleketin çöküşünü engellemişti. Birileri rahatsız oldu. Osmanlı bir an önce çökmesi lazımdı, ona göre onun mirasının da paylaşılması lazımdı. Sultan Abdülhamit’i devirdiler ve ittihatçılar işbaşına geldi. 4 yıl içerisinde ülke perişan oldu. 2-3 yıl içerisinde Balkan Savaşı’na girdik, Balkanları kaybettik. İşte 1914’te 1. Dünya Savaşı’na girdik, Osmanlı İmparatorluğu 1918’de çöktü” dedi.

“Hatırlarsanız bu ülkede zamanı geldi pijamayla başbakanlar karşılandı” diyen İşler, “Şimdi birileri aynı şekilde AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırırlarsa, eğer Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidardan uzaklaştırırlarsa eskisi gibi o beceriksiz, başarısız efendim o dirayetsiz siyasetçiler var ya aynı onları getirecekler. Çünkü bu gelenlerde ne olacak? Boyunlarında adeta bir ip olacak, o onları getirenler nereye çekerlerse oraya gitmek durumunda kalacaklar. Diyet ödeyecekler.

Hatırlarsanız bu ülkede zamanı geldi pijamayla başbakanlar karşılandı. Aynı başbakan yurt dışına gitti, bir takım çeteler, mafyalar tarafından burnu kırılmıştı. Yine aynı başbakan Meclis’in kürsüsünde kendisini makamında, Başbakanlık Makamı’nda gelip bir büyükelçinin tehdit ettiğini anlatmıştı, itiraf etmişti. Böyle bir Türkiye. Şimdi ise öyle bir şey söz konusu değil. Şimdi dirayetli bir Başbakan var, muktedir bir Başbakan var ve halktan aldığı yetkiyi sonuna kadar kullanan, taviz vermeyen, dik duran bir Başbakan var. Bunu birileri hazmedemiyor. Türkiye’yi yeninden kontrol altına almak için, yeniden Türkiye istedikleri gibi olsun diye kukla siyasetçilerin ve yöneticilerin hakim olacağı bir ülkeye dönüştürme gayret ve çabası içerisindeler. Yani bizim alternatifimiz demek koalisyon demektir. Başarısız, beceriksiz iktidarlar demektir. Dirayetsiz siyasetçiler demektir” ifadelerini kullandı.
Gezi olaylarında başarılı olamayanların 17 Aralık, 25 Aralık operasyonunu tezgahladıklarını kaydeden İşler, şöyle devam etti:

“Yani yargı darbesine kalkıştılar. Baktık ki devlet içerisindeki paralel çete ile yapı ile karşı karşıya kaldığımız gördük. Son yıllarda gerek Cumhuriyet Halk Partisi’ne gerek Milliyetçi Hareket Partisi’ne yapılan şantajların tehditlerin arkasında da bu çetelerin olduğu ortaya çıkmasına rağmen bugün onlarla mücadelede bizler o partiler tarafından yalnız bırakıldık ve sayın Başbakanımız bu bir İstiklal Mücadelesi’dir dedi. Bu ifade sıradan bir ifade değil. Bunu acaba bu ülkenin Başbakanı neden söylüyoru çok iyi anlamamız ve anlatmamız lazım. Hakikaten Türkiye Cumhuriyeti devleti tarihinde ilk defa böyle bir tehlike ile karşı karşıya kalmış durumda. Çünkü organize olmuş bir yapı, devletin kurumlarına sirayet etmiş ve bir yerlerden talimat aldığı zaman akıllarını kiraya verdikleri için harekete geçiyorlar ve gelen talimat neyse onu uygulama konumunda kalıyorlar. Böylece işte 17 Aralık’ta, 25 Aralık’ta hükümete karşı darbe girişiminde bulundular. Ama başarısız oldular. Aynen Gezi’de olduğu gibi burada da başarısız oldular. Çünkü hesaba katmadıkları tek şey ne biliyor musunuz? İşte sayın Başbakanımızın o dirayetli, cesur dik duruşunu hesaba katamıyorlar ve o dik durdukça da milletimiz ona olan desteğini, teveccühünü arttırıyor.”

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler