YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emrullah İşler: Sonunda bu şerefsizliği de yaptılar!
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Suriye operasyonu ses kaydının internete düşmesine sert tepki göstererek, “Böyle bir ihaneti bu millet hiçbir zaman görmemiştir. Sonunda bu millete bu şerefsizliği de yaptılar” dedi.
Emrullah İşler: Sonunda bu şerefsizliği de yaptılar!
28 Mart 2014 / 22:52 Güncelleme: 28 Mart 2014 / 22:57

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Suriye operasyonu ses kaydının internete düşmesine sert tepki göstererek, “Böyle bir ihaneti bu millet hiçbir zaman görmemiştir. Sonunda bu millete bu şerefsizliği de yaptılar” dedi.

Partisinin seçim çalışmaları için Bolu’nun Yeniçağa ilçesine gelen Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, bir dizi ziyaretlerde bulundu. AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Recai Çağlar ve partililer tarafından karşılanan İşler, daha sonra ilçede bulunan düğün salonuna geçti. İşler, yaptığı konuşmada, “17 Aralık operasyonu tamamen bir yargı darbesi girişimidir. Biz geçmişte askeri darbelerle tanıştık ama böyle askeri bir yargı darbesiyle tanışmamıştık. Şimdi baktık ki biz askeri vesayete son verdik ama devlet içinde yapılanmış sinsi bir yapı, bütün kurumlarda ciddi manada bir yapı oluşturmuş. Bunlar bir yerlerden aldıkları talimatla harekete geçerek hükümetimizi devirmek istediler. Başbakanımızı başbakanlıktan uzaklaştırmak istediler ama başarılı olamadılar. Cemaatin ülke içerisinde ve ülke dışarısında yaptıklarını alkışladılar.

Ama bu cemaatin o güzel imajının arkasına gizlenmiş bir çete olduğunu kimse tahmin edemedi. Onların bir takım karanlık emelleri olduğunu kimse düşünemedi. Fakat, eğer siz samimi değilseniz, işte hiçbir hakikatin gizli kalmadığı gibi bu hakikatte 17 Aralık’ta ortaya çıktı. 17 Aralık bir bakıma bu cemaatin, hizmet hareketinin ölüm anıdır. 17 Aralık’ta cemaat hakkın rahmetine kavuşmuştur. Elimizde kala kala paralel bir yapı kalmıştır. Paralel bir örgüt kalmıştır. Ne yapıyor bu örgüt? İşte onların arkasına gizlenerek bir takım gizli saklı işlerle, kirli işlerle uğraşıyor. Ne yapıyor? Tehdit yapıyor. Ne yapıyor? Şantaj yapıyor. Milletin özel hayatını araştırıyor, konuşmalarını dinliyor. Onları biriktiriyor. Zamanı geldiği zaman da birileri aleyhinde tehdit ve şantaj yapıyor” şeklinde konuştu.

Dinleme ve ses kayıtlarına ilişkin İşler, “Bakınız TİB Başkanlığı var. 15 gün önce açıkladı. Dedi ki, 2012 ve 2013 yıllarında yapılan dinleme sayısı ne kadar biliyor musunuz? 509 bin 516. Bunların 217 bin tanesi için mahkeme kararı çıkartmışlar. Gerisi gayri meşru dinlemeler. Peki dinledikleri kim? Bu ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı, bakanları, devlet erkanı, bürokrasisi, siyaset adamları, hepsi… Sadece AK Parti değil ha, CHP’si, MHP’si hepsi dinleniyor. Bizim bildiğimiz bir Münker ve Nekir var değil mi? Onlar yaptığımız iyilikleri de kaydediyor, kötülüğü de kaydediyor. Onlar yarın mahşerde bizim günah defterimizi de sevap defterimizi de ortaya koyacaklar.

Siz kimsiniz Allah aşkına milleti bu şekilde adeta münker, nekir gibi günahlarını kaydetmekle meşgulsünüz. Ve bunu da şantaj ve tehdit için kullanıyorsunuz. Kaldı ki münker, nekir iyiliği de kaydediyor. Bunlar sadece kötülüğe odaklanmış, şerre odaklanmış bir yapı. İşte bunlarla güçlü bir şekilde, cesur bir şekilde mücadelemizi başlattık. Sayın Başbakanımız meydanlarda hep bunları anlattı. Çünkü bunlar artık Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini tehdit etmekte, geleceğini tehlikeye sokmakta. O yüzden Başbakanımız ne dedi; ‘Bu mesele istiklal mücadelesidir” İfadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan’ın Van ve Diyarbakır’da sesi kısık şekilde miting alanında konuşmasını alaycı dille dalga geçenleri eleştiren İşler, “Bir de bunların kalemşörleri var. Aslında onlara kalemşör mü diyeceksiniz yoksa silahşör mü diyeceksiniz onları sizin takdirinize bırakıyorum. Bakıyorum utanmadan, sıkılmadan, Sayın Başbakanımızın sesinin kısılmasıyla da dalga geçiyorlar. İşte bunlar bu kadar yüzsüz, bu kadar namussuz maalesef” ifadelerine yer verdi.

İnternete düşen Suriye operasyonu ses kaydına ilişkin ‘ihanet’ açıklamasını yapan İşler, şöyle konuştu:

“Bu yapı dün en büyük kozunu oynadı. Dün devletin Dışişleri Bakanlığı’nda, bakanın odasında yapılan gizli bir toplantıyı ortam dinlemesi yaparak, her türlü güvenlik tedbiri alınmasına rağmen, ne tür bir faaliyette bulunarak bunları kaydettilerse utanmadan, sıkılmadan devletin milli güvenliği ile ilgili hususları açıkladılar. Ses kayıtlarını düşürdüler. Böyle bir ihaneti bu millet hiçbir zaman görmemiştir. Ve bu şerefsizliği de bu millete yaptılar. Mesele ne? Mesele ne yapıp, ne edip AK Parti’yi iktidardan uzaklaştıralım. Şunu çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki bir yanda AK Parti, diğer yanda diğerleri. Kim bunlar? Paralel çetinin liderliğinde CHP, MHP ve bazı yerlerde de BDP. Bu dörtlü şuan AK Parti’ye karşı bir mücadele yürütüyor. Ama biz diyoruz ki topunuz gelseniz de bir şey yapamazsınız. ‘Millet bizim arkamızda’ diyorum.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarından sonra ses kayıtlarından haberdar olduğunun ortaya çıktığını da savunan İşler, şunları söyledi:“Bakınız, bu CHP’nin genel başkanı bundan bir hafta 10 gün önce dedi ki, bir iddia da bulundu. İşte, ‘Ak Parti ülkeyi savaşa sokacak. Efendim, bu şekilde bir kahraman yaratılacak ve Tayyip Erdoğan seçimi kazanacak.’ Böyle bir iddiada bulundu. Meğer beyefendinin bu kasetlerden haberi varmış. Onu anlatmaya çalışıyormuş. Onun bir de genel başkan yardımcısı var. İsmini anmaya gerek yok. O da birkaç gün önce ne dedi biliyor musunuz? ‘25’inden sonra öyle gelişmeler olacak ki Tayyip Erdoğan başbakanlık koltuğunu bırakıp çekip, gidecek. Seçimleri dahi göremeyecek’ dedi. Yahu arkadaşlar, bunlar Tayyip Erdoğan’ı hiç tanımamışlar. Tayyip Erdoğan öyle çantasını alıp geçip, giden bir adam mı Allah aşkına? Tayyip Erdoğan eğer çekip gidecek olsaydı 17 Aralık’ta çekip giderdi. Daha önce gezi olaylarında çekip giderdi.” Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, düğün salonunda halka hitaben yaptığı konuşmasının ardından ilçe merkezindeki esnafları gezdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler