YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emrullah İşler gündemi değerlendirdi
Emrullah İşler gündemi değerlendirdi
15 Temmuz 2014 01:43
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, katıldığı iftar programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İşler, Türkiye'nin siyasi ve ekonomik yapısının eskisinden çok daha güçlü olduğunu vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Çok şükür şu an seçim kampanyaları gayet sakin, huzurlu bir ortamda devam ediyor ve birileri dayatmalarda bulunamıyor. Eskisi gibi ayak oyunlarında bulunamıyorlar" dedi.

Pursaklar ilçesinde Kocalar Grubu tarafından düzenlenen konut projesi tanıtımı ile iftara programına katılan İşler, yaptığı konuşmada, Türkiye'de böyle iftar sofraları kurulurken, İslam dünyasının diğer bölgelerinde çok acılar yaşandığını, savaşlar, kan ve gözyaşı olduğunu dile getirerek, "Bunlar bizleri yaralıyor, çok üzüyor. Ama maalesef İslam dünyasının hali bu şekilde" diye konuştu.

"Türkiye bir istikrar adası"

İşler, yakın komşulara ve İslam dünyasına bakıldığında, Türkiye’nin bir istikrar adası olarak görüldüğünü belirterek, son yıllarda Türkiye’nin istikrar içinde geliştiğini ve kalkındığını söyledi.

"Türkiye çok şükür siyasi ve ekonomik istikrarıyla, huzuruyla, güvenliğiyle örnek teşkil ediyor" ifadesini kullanan İşler, şöyle devam etti:

"Çevremize baktığımız zaman içinde yaşadığımız bu şartların kıymetini, kadrini çok daha iyi bilmemiz gerekiyor. Çok şükür son yıllarda ülkemiz istikrarın içinde gelişiyor ve kalkınıyor. Biraz önce burada birlik başkanımız çimento sektörü ve hazır beton sektöründen örnekler verdi. 10 sene önce Pursaklar’ın hali neydi, şimdi ne oldu? İşte Kuzey Ankara burnumuzun dibinde, ne durumlara geldi. Oradaki binlerce gecekondunun yıkıldığını, güzel binaların ve rekreasyon alanlarının yapıldığını hep birlikte görüyoruz. Bunları birileri kıskanıyor. Ama bizler millet olarak bunun kadrini, kıymetini bilmeliyiz."

"21. yüzyıla Türkiye olarak çok iyi girdik"

İşler, geçmişte Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşanan olaylara da değinerek, şunları belirtti:

"Allah nasip ederse 10 Ağustos’ta cumhurbaşkanlığı seçimine gideceğiz ve cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Bu seçimin Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Birliğimizi, dirliğimizi korumamız lazım. Çok şükür şu an seçim kampanyaları gayet sakin, huzurlu bir ortamda devam ediyor ve birileri dayatmalarda bulunamıyor. Eskisi gibi ayak oyunlarında bulunamıyorlar. Milletimiz sandığa giderek kararını verecek. Fakat şunu hepimizin çok iyi bilmesi gerekiyor. 21. yüzyıla Türkiye olarak çok iyi girdik.

Ekonomik göstergeler, rakamlar her şey ortada. Herkesin kapısındaki arabalar... Sokakta artık araba park edemiyorsunuz. Oturduğumuz evlerin kalitesi arttı. Bunlar hepimizce malum olan şeyler. Eğer bunların devam etmesini istiyorsak bizim istikrarı korumamız gerekiyoruz.

Yeni bir Türkiye inşa ediliyor. Rahmetli Turgut Özal, '21. yüzyıl Türkiye asrı olacak' demişti. Şu an o günleri yaşıyoruz. Türkiye asrını yapabilmemiz için bu günlerin kadrini, kıymetini bilmemiz gerekiyor. 2002’de başlayan serüvenin 2023 hedeflerine kazasız belasız ulaşması lazım ki hem çocuklarımıza hem de torunlarımıza çok daha güzel bir Türkiye bırakabilelim."

Bu mübarek ramazan ayında bütün dualarının İslam alemi ve Gazze’deki Müslümanlar için olduğunu ifade eden İşler, "İslam coğrafyasındaki olayların, akan kanın bir an önce bu mübarek günler hürmetine durmasını diliyorum. Özellikle Gazze’de iftar ve sahur sofralarında tepelerine bombalar yağan kardeşlerimizin acılarının dinmesini, orda akan kanın ve gözyaşlarının da durmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum" dedi.

Kocalar Beton Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Koca da davetlerine katılan tüm konuklara teşekkür etti.

Ticari hayatlarında birçok önemli projeye imza attıklarını belirten Koca, çok az projede Keçiören ilçesi sınırları içinde yapacakları 500 konutlu proje kadar heyecan duyduklarını söyledi.

Bu projeyi çok önemsediklerini dile getiren Koca, "Gerek Ankara'da gerekse konut sektöründe yeni projemizle çıtayı çok üst seviyelere çıkardığımıza inanıyoruz. Tüm aile bireylerini düşünerek tasarladığımız projemiz başkentimize hayırlı uğurlu olsun" dîye konuştu.

Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık ise yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Programa, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, Çubuk Müftüsü Bilal Kara, AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Baki Demirbaş, işadamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, birlik ve oda başkanları ile davetliler katıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler