YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emir Sarıgül kovuldu mu yoksa istifa mı etti?
CHP'li Şişli Belediyesi, Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül’ün istifasıyla sarsıldı. Ancak istifadan saatler önce Emir Sarıgül’ün tüm yetkilerinin Başkan Hayri İnönü tarafından elinden alındığı öğrenildi.
Emir Sarıgül kovuldu mu yoksa istifa mı etti?
19 Aralık 2014 / 12:51 Güncelleme: 19 Aralık 2014 / 15:15

Şişli Belediyesi'ndeki kavgada bugün önemli bir gelişme yaşandı. Koordinatör Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül bugün istifa ettiğini açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile Emir Sarıgül'ü el sıkıştırmasının üzerinden sadece 2 gün geçtikten sonra Emir Sarıgül istifa etti. Hayri İnönü'nün eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül tarafından tehdit edildiği iddiaları partide ciddi rahatsızlık yarattı. Hem CHP Genel Merkezi hem de CHP seçmeni yaşanan tartışmalardan rahatsızlık duyuyordu.

İsitfadan önce yetkileri alındı

Sabah'tan Erhan Öztürk'ün haberinde yer alan iddiaya göre Emir Sarıgül, dün akşam belediye binasının önünde toplantı yapacağı duyurusunun sabahında İnönü'nün yeni bir hamlesi ile karşılaştı. Sarıgül'ün istifa açıklamasından önce Hayri İnönü, Emir Sarıgül' e bağlı Belediye Başkan Yardımcıları ve tüm müdürlüklerinin bilgisine ( Teftiş heyeti müdürlüğü, İç denetimi Birimi, Entegre ve yönetim sistemleri sorumluluğu ile özel Kalem Müdürlüğü, zabıta müdürlüğü doğrudan tarafıma bağlanacaktır. Ayrıca belediye encümenine havale yetkisi tekrar uhdeme alınmıştır.) yazısıyla Sarıgül yetkilerini aldı.

İstifasını Twitter'dan böyle duyurdu

Emir Sarıgül Twitter hesabından Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün yardımcılığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.
 

SABAH

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler