YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Ülker Tarhan'ın seçim sürprizi!
Emine Ülker Tarhan'ın seçim sürprizi!
07 Nisan 2015 15:22
Emine Ülker Tarhan’ın genel başkanı olduğu Anadolu Partisi, Kayseri’de 9 vekil adayının bulunduğu listenin tamamını kadınlardan oluşturdu.

Anadolu Partisi, 9 milletvekilinin TBMM’ye gideceği Kayseri’deki 9 kadın milletvekili adayının bulunduğu listede birinci sırada iş kadını ve Kayseri Kadın Girişimci Kurulu eski başkanı Oluş Molu yer aldı.

Molu’yu sırasıyla işkadını Funda Kök, Gayrimenkul Uzmanı Necla Gümüş, iş kadını Ayşe Kula, modelist Selen Yoncacı, güzellik uzmanı Songül Yıldız, emekli mali müşavir Ayten Dirican Nalçay, esnaf Burcu Mutluer ve ev kadını Sibel Emeç izledi.

Anadolu Partisi Kayseri il Başkanı Mazhar Polat, ”Emine Ülker Tarhan, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde siyasi parti kuran ilk kadın genel başkan olarak, Kayseri’de 9 milletvekili adayının 9’unu da kadınlardan oluşturmuştur. Anadolu Partisi’nin kadınlara verdiği önemi gösteren en önemli örnek budur. Kayserili seçmenlerin, özellikle de kadınlarımızın bu seçimde partimize oy vermesini bekliyoruz” dedi

Anadolu Partisi Kayseri milletvekili adaylarından Funda Kök, Kocasinan ilçe başkanlığı,  Necla Gümüş ise Talas ilçe başkanlığı yapıyordu. Her iki ilçe başkanı milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etmişlerdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler