YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Ülker Tarhan'a şok protesto!
Emine Ülker Tarhan'a şok protesto!
07 Şubat 2015 11:10
Emine Ülker Tarhan, seçim çalışmaları için geldiği Mersin'de şehitliği ziyaret ederek partisinin il binasının açılışına katılırken bir grup CHP'li tarafından protesto edildi.

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, "CHP benim için geride kaldı. Orada parti içi mücadele kanalları kapanmıştır. Antidemokratik bir yapı, yönetim anlayışı vardır" dedi. 

Tarhan, seçim çalışmaları için geldiği Mersin'de şehitliği ziyaret ederek partisinin il binasının açılışına katıldı. Burada konuşan Tarhan, 2 ay içinde hem kurulup hem de örgütlenerek seçime katılmaya hak kazandıklarını, bunun Türkiye tarihinde bir ilk olduğunu söyledi.

Partiyi kurarken bazı kesimlerin "kurulamaz, kapatılacak bu parti" dediklerini anımsatan Tarhan, "Partimiz, isminde Anadolu, resminde Trakya olan, birleşerek büyümeyi ifade eden bir partidir. Biz birtakım engellemelere karşı bu başarıyı yakaladık. Şu anda seçime girme hakkını elde ettik, mutluyuz. Şaşırdılar ama asıl şaşıracakları gün 7 Haziran olacak" diye konuştu.

1-668.jpg

Başkanlık sistemiyle ilgili de konuşan Tarhan, sözlerine şöyle devam etti:

"Başkanlık sisteminin sağlıklı uygulanabildiği tek ülke Amerika Birleşik Devletleri (ABD). Onun dışında federasyon olan ülkelerde sağlıklı uygulanabilir. Başka dünyada bir örneği yok. Hepsi diktatörlüğe gitmiş. Türkiye'de bu şartlarda bir başkanlık sistemi tam anlamıyla despot bir rejimi getirir. Parlamentonun feshi ve yargının neredeyse tamamının başkan tarafından atanması, başkanlık sistemi olarak adlandırılamaz. Buna diktatörlük denir. Bu şartlarda sonuna kadar mücadele ederiz."

2-315.jpg

Bir gazetecinin, "CHP'de neden mücadele etmediniz? Parti içinde muhalefet olmak varken neden parti kurdunuz?" sorusuna Tarhan, şu yanıtı verdi:

"CHP benim için geride kaldı. O konuda tartışmanın içine girmek istemiyorum. Orada parti içi mücadele kanalları kapanmıştır. Antidemokratik bir yapı, yönetim anlayışı vardır. Onunla mücadele etmek hem kişiliğim olarak bana uygun değil hem de Türkiye'ye bir faydası olmayacaktır. O yüzden Türkiye'de yeni bir yol açmak için bu yola çıktık. Şu anda bulunduğum ortamdan gayet memnunum." 

Tarhan, açılışın ardından esnaf ziyaretinde bulundu.

Şok protesto

Tarhan, partisinin ilçe teşkilat binasını hizmete açmak üzere parti binasına yürürken bir grup, ''Cinsiyetimizi değiştiririz, partimizi değiştirmeyiz" yazılı pankart açtı. Pankartı fark eden polisin uzaklaştırdığı protestoculara bazı partililer tepki gösterdi.

3-174.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler