YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Ülker Tarhan: "Hedef iktidar"
Emine Ülker Tarhan: "Hedef iktidar"
14 Mart 2015 20:17
DSP Genel Başkanı Masum Türker, Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan’ı ziyaret.

Tarhan’a başarı dileklerini ileten Türker, 7 Haziran’daki Genel Seçim öncesinde siyasi tabloyu değerlendirerek, “Ülkemizin gidişatından sizler gibi biz de memnun değiliz. Endişelerimiz, kaygılarımız aynı boyutta. Bu gidişe bir dur demek için yapmış olduğunuz çıkışı çok değerli buluyoruz ve bunun bir ihtiyaç olduğunu değerlendiriyoruz” dedi.

"Kararsızlar birleşmeli"

Seçim öncesinde DSP’nin solda birlik platformu adı altında bir birliktelik düşüncesi olduğunu ifade eden Masum Türker, “Şu anda kararsız olduğunu ifade eden 12.5 milyonluk bir kitle var. Bu seçmenler bir arayış içindeler. Soldaki tüm partileri bir araya getirerek, merkezde orta sınıfa hitap eden bir oluşum düşüncesindeyiz. Bu platformda her parti kendi adıyla temsil edilecek. Bir anlamda Yunanistan’daki Syriza modelini öngörüyoruz. Önerimiz DSP ve Anadolu Partisi’nin bu platformun başını çekmesidir” diye konuştu.

"Hedefimiz iktidar olmak"

Ülkenin geleceğine ilişkin kaygı duyan herkesin önerilerinin değerli olduğunu ifade eden Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan ise, “Sayın Türker’in önerisi de bizim için değerlidir. Bu arayışa ait talebi yetkili arkadaşlarımız ve kurullarımızla değerlendirerek temaslarımızı sürdüreceğiz.” dedi. Bir basın mensubunun 7 Haziran’daki hedeflerine ilişkin sorusunu da yanıtlayan Tarhan, “Seçime giren her partinin hedefi elbette iktidar olmaktır. Bizim de hedefimiz iktidar. Her zaman söylediğim gibi barajları yıkmak gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.


emine-ulker_2660.png.jpg

20:48
 // mustafa
Baykal da iktidar istiyordu. bence tüm chp liler size oy vermeli....
14 Mart 2015 20:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler