YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Ülker Tarhan Batum'un ihracı ile ilgili konuştu
CHP'den istifa edip Anadolu Partisi'ni kuran Genel Başkan Emine Ülker Tarhan, Süheyl Batum'un CHP'den ihracı ile ilgili ilgili konuştu.
Emine Ülker Tarhan Batum'un ihracı ile ilgili konuştu
11 Aralık 2014 / 21:30 Güncelleme: 12 Aralık 2014 / 08:10

CHP'den istifa edip Anadolu Partisi'ni kuran Genel Başkan Emine Ülker Tarhan, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'un partisinden ihracına ilişkin, "Partiye bu kadar emek vermiş bir milletvekilinin ihracını da mı MİT istedi? Böyle bir soru gelir insanların aklına" dedi.

Tarhan,  yaptığı açıklamada, Türkiye'nin gündemi bu kadar yoğunken, CHP'nin, partiyi eleştiren bir milletvekilinin ihracıyla ilgilenmesinin ilginç olduğunu söyledi.

İhracın, parti yönetiminin demokrasi anlayışını ortaya koyduğunu ifade eden Tarhan, "Partiyi eleştiren bir milletvekilinin 'Tiz kellesi vurula' talimatıyla... Bir takım yapıları, kurumları diktatörlükle suçlarken, kendi kendine 'Padişahım çok yaşa' denilmesini esefle, üzüntüyle izliyorum, yazık" ifadelerini kullandı.

Tarhan, Batum'un ihracının demokrasiyle, şeffaflıkla, parti kültürüyle ters düşen bir anlayış olduğunu savundu.

Benzer uygulamalar nedeniyle başka partiler eleştirilirken, CHP'nin bunu yapmaması gerektiğini kaydeden Tarhan, CHP'den ayrılmasının gerekçelerinden birisinin de Batum'un ihracıyla net olarak ortaya konulduğunu söyledi.

Tarhan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "MİT'in CHP'de karışıklık yaratmak istediği" yönündeki açıklamalarını hatırlatarak, "Partiye bu kadar emek vermiş bir milletvekilinin ihracını da mı MİT istedi? Böyle bir soru gelir insanların aklına" diye konuştu.

 

AA

CHPDEN İHRAÇ
 // Filozof Cengiz Temur
CHPDEN İHRAÇ BAŞLADIĞI İÇİN CHP KÜÇÜLMEYE BAŞLIYACAKTIR.PARTİ İÇİ MUHALEFET OLABİLECEĞİ GİBİ PARTİ DIŞI MUHALEFETTE OLACAKTIR.CHP PROMRAMSIZLIĞI YÜZÜNDEN HALKIN İHTİYACINI DAHİ KARŞILAYAMAMAKTADIR.CHPNİN YARGI REFORMU YOKTUR.BU YĞZDEN HUKUKÇU EMİNE ÜLKER TARANA OY VERME DURUMDAYIZ. SAYGILARIMLA...
11 Aralık 2014 Perşembe 18:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler