YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Ayna'dan çok tartışılacak sözler!
Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna Batman'da yapılan kongrede çok tartışılacak sözler sarfetti.
Emine Ayna'dan çok tartışılacak sözler!
16 Kasım 2014 / 09:24 Güncelleme: 16 Kasım 2014 / 09:26

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Batman İl Kongresi'ne katılarak 'Çözüm sürecini' değerlendiren DBP Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, "O masadan, müzakere ve diyalogdan ya anlaşma ya da savaş çıkar. İkisinin ortası yoktur. O masanın devrilmesini asla istemiyoruz. Abdullah Öcalan'ın elini güçlendirmek istiyoruz" dedi.

Batman'da bir düğün salonunda yapılan DBP İl Kongresi'nde konuşan Ayna, 'Çözüm süreci' ile ilgili müzakere ve diyalog masasından anlaşma çıkmasını istediklerini ifade ederken şöyle konuştu:

"O masanın devrilmesini asla istemiyoruz. Bu konuda taşıdığımız sorumluluk o masada bizim adımıza görüşen Başkan Öcalan'ın elini güçlendirmek istiyoruz. Böyle bir sorumluluğumuz var.

Bu sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Ama o masadaki en büyük sorumluluk Türkiye Cumhuriyeti devletine düşünüyor. Çünkü Başkan Öcalan orada esirdir. Normal şartlar altında görüşen iki kişinin eşit şartlarda olması gerekiyor.

Öcalan, dünyanın göbeğinde tek bir adada esirdir, tutsaktır. Bu yüzden en büyük sorumluluk Türkiye Cumhuriyeti'ne düşüyor."

14:17
 // vatan sever
Bu kafalar kurt kardeslerimize cok zarar veriyor ornek 6-7-ekim kobani rezaleti allahim bunlari islah eylesin amin...
16 Kasım 2014 14:17
10:10
 // Yeter
Savaşa bukadar istekli olmayın...
16 Kasım 2014 10:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler