YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Ayna itiraf etti: Özerklik için silahlı mücadele veriyoruz
Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı, eski milletvekili Emine Ayna "Biz özerklik için silahlı mücadele veren bir partiyiz" dedi.
Emine Ayna itiraf etti: Özerklik için silahlı mücadele veriyoruz
20 Ağustos 2015 / 20:10 Güncelleme: 20 Ağustos 2015 / 19:41

Bir dönem milletvekilliği de yapan, HDP (DTP, BDP) grubunun en şahin vekillerinden olan Emine Ayna DBP (HDP'nin, yerel seçimlerde doğu illerinde seçime girdiği parti) Eş Başkanı olarak tartışmaya açık ifadeler kullandı.

Yönetime ortak olacağız

Özyönetimlerin değil, devletin halkı tanımadığını ifade eden Ayna, "Farklıyız, Kürdüz ve bizi ortadan kaldıramazsınız. Bu coğrafyada yaşıyoruz ve yönetime ortak olacağız" dedi.

Özerklik için silahla mücadele veriyoruz

Emine Ayna şunları söyledi:

"Seçilen eşbaşkanlarımız, halkın eşbaşkanlarıdır. Bu halk onları seçti ve onları seçerken kendilerini yönetenlere saygı duyulmasını ve haklarının tanınmasını istediler. Çalışmalarımızı yürütürken Ankara'ya göre değil onlara göre çalışacağımızı söyledik ve seçildik. Biz özerklik için silahlı mücadele veren bir partiyiz. Diyorlar ya Türk'ün Gücü'nü gösterecekler. Türk ulusuna bunu mu yakıştırıyorlar. Şu an uygulanan barbarlıktır."

 // Türkiye
Saksı kafalı bende orada ki insanlara silah dayasam beni de seçerler sen neyin kafasindasin ve ayrıca o toprak lar bizim sen git sana ait olan toprakları yönet bu harita içinde sana yer yok...
21 Ağustos 2015 16:53
 // mustafa
Kürtleri Türkiye den kopardıktan sonra, ne olacak?
Kürtleri kimlere peşkeş çekeceksiniz? bir de bunu açıkla. nereden geliyor bu değirmenin suyu?...
20 Ağustos 2015 21:27
 // Kürt
Emrin olur Satılmış kadın siz kime hizmet ediyorsunuz bir Çakıl taşı alamasınz sizler Kürt olamasınız.ermenilerın üşaklığını yapan beynini kişiliğini kiraya vermiş zavallılarsnız hepinizin canı ceheneme...
20 Ağustos 2015 21:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler