YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emine Ayna çark etti: Tasvip etmiyoruz
Emine Ayna çark etti: Tasvip etmiyoruz
27 Ağustos 2015 14:40
Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sözde ‘öz yönetim’ ilanına sahip çıkan DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna çark etti...

Geçtiğimiz günlerde Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Emine Ayna, bazı bölgelerde belediye başkanlarının sözde ‘öz yönetim’ ilanına sahip çıktıklarını söylemişti. Ayna, bu kez açıklamalarının tersini iddia etti

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Emine  Ayna, sözde özerklik konusunda "devleti tanımama" gibi bir tabirin söz konusu  olmadığını belirterek, silahlı yol kesmeleri de tasvip etmediklerini bildirdi.
 
 Ayna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "bazı yerleşim birimlerinde  özerklik ilan edilmesi" konusunun yanlış algılandığını belirtti. Halk  meclislerinin yerelde özerlik ilan etmesinin "bölücülük" olarak ele alındığını  ifade eden Ayna, "Oysa özerklik öyle değil, özerklik devlete, 'Gel, bu benim  yaşadığım mahalleyi, ilçeyi, ili beraber yönetelim' demek" ifadesini kullandı.
 
 Sözde özerklik metinlerinde demokrasi istendiğini söyleyen Ayna, "Biz  devleti tanımıyoruz, diye bir tabir yok, özerklikte devleti tanımamak gibi bir  şey olmaz" diye konuştu.
 
 Ayna, özerkliğe ilişkin dünyada çeşitli örnekleri bulunduğunu öne  sürerek, ABD'de her eyaletin kendi anayasası olduğunu, yerel yönetimlerin  yetkilerinin genişletildiğini kaydetti.
 
  "Devletin demokratikleşmesi, devletin demokrasiye duyarlı olması  anlamında özerkliği talep ettiklerini" belirten Ayna, özerklik konusunun silahlı  çatışma şeklinde algılandığını ileri sürdü.
 
 Kendi açıklamalarının da bu şekilde yorumlandığını söyleyen Ayna,  silahlı mücadeleden yana olmadıklarını kaydetti. "Biz silahlı mücadele yürüten  bir partiyiz" gibi bir açıklama yapmadığını vurgulayan Ayna, "Silahlı yol kesmeyi  asla tasvip etmiyoruz. Silahları tasvip etmiyoruz" dedi.
 
"Polise karşı kitlelerde savunma mekanizması geliştiğini ve bu durumda  da silahların konuştuğunu" iddia eden Ayna, "Savunmanın araçları silah olmamalı,  asla tasvip ettiğimiz bir şey değildir" açıklamasında bulundu.

çark değil takiye..
 // atiker
başlarına gelebilecekleri iyi okudular kandilde ve mahmurda çok kayıp verdiler toparlanmak için takiye yapıyorlar dağdaki tercübeli pkk lılar pyd saflarında savaşıyor kandilde mahmurda şehir yapılanmasındaki pkk lılar çocuk ve eğitimsiz devlet bu fırsatı değerlendirmeli teslim olanlarıda içeride belli bir zaman tutmalı hatta suriye içlerine sızılarak pkk lıları temizlemeli fırsatını buldukca pyd vurulmalıki fikoş dayanacağı bir terör örgütü bulamasın her tarafını tc ye dayasın......
27 Ağustos 2015 Perşembe 15:35
Cark Etmedi
 // uykucu
Bolu ve Kayseri Komando Tugaylari (Alllah (c.c) her daim mansur ve muzaffer eylesin insallah) bolgeye intikal edince durum kafaya DANK etti....
27 Ağustos 2015 Perşembe 14:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler