YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elvan: Terörle mücadelede kararlığımız sürecek
Elvan: Terörle mücadelede kararlığımız sürecek
16 Mart 2016 23:25
Başbakan Yardımcısı Elvan, bölücü terör örgütünün çocukları, bebekleri ve kadınları ayırt etmeden katlettiğine dikkati çekerek, "Terörle mücadelede kararlığımız sürecek" dedi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, TGRT Haber kanalında katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bölücü terör örgütünün çocukları, bebekleri ve kadınları ayırt etmeden katlettiğine dikkati çeken Elvan, "Bunlardan farklı bir şey bekleyemezsiniz zaten ama bunların arkasında olanlara karşı da mücadelemiz sürecek. O silahlar nerelerden geliyor? Bunların finansal desteği nasıl sağlanıyor? Bunlar önemli meseleler. Uluslararası arenada Türkiye, mücadelesine devam edecek. Terörle mücadelede kararlığımız sürecek" diye konuştu.

Elvan, terörle mücadele kapsamında yapılan temizleme harekatında "ara verme", "pazarlık yapma" gibi bir mevzunun kesinlikle söz konusu olamayacağını belirterek, "Bu konuda vatandaşlarımızın kaygısı olmasın. Bu temizlik harekatından en çok memnun olanlar, oradaki bölge halkı. O halka o kadar çok baskı yapmışlar ki.." ifadesini kullandı.

PYD ile PKK arasında herhangi bir farkın bulunmadığını belirten Elvan, bu süreçte emniyet, silahlı kuvvetler ve Milli İstihbarat Teşkilatı mensuplarının fedakarca çalıştığını kaydetti.

Reform çalışmaları

Bir yandan terörle mücadele ederken, bir yandan da reformları hızla hayata geçirdiklerini belirten Elvan, "Meclise sevk edeceğimiz paketle birlikte, reformların yüzde 55'i, vaatlerimizin ise yüzde 98'ini gerçekleştirmiş olacağız. Önümüzdeki hafta pazartesi itibariyle vaatlerimizin yüzde 100'ünü gerçekleştirmiş olacağız. Reformlarımıza yönelik olarak ise bu oranı da önümüzdeki hafta vermiş olacağız inşallah" diye konuştu.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler