YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elvan: Muhalefet destek verirse reformlar zamanından önce yapılabilir
Elvan: Muhalefet destek verirse reformlar zamanından önce yapılabilir
16 Aralık 2015 15:40
Başbakan Yardımcısı Elvan, "Eğer 2003-2004 yıllarındaki gibi muhalefet partilerinin hükümetimize bir desteği olursa, bu reformları belki zamanından önce gerçekleştirebilmemiz mümkün olacak" dedi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, muhalefet partilerinin reform sürecine destek vermeleri gerektiğini düşündüğünü belirterek, "Eğer 2003-2004 yıllarındaki gibi muhalefet partilerinin hükümetimize bir desteği olursa, bu reformları belki zamanından önce gerçekleştirebilmemiz mümkün olacak" dedi.

Elvan, Konya Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfının (KONEV) Büyükhanlı Park Otel'de düzenlediği kahvaltılı toplantıda yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerinin ardından milletin kendilerine vermiş olduğu emaneti asla yere düşürmeyeceklerini söyledi. 

1 Kasım seçimleriyle Türkiye'de yeni bir reform sürecinin başladığını dile getiren Elvan, gelecek 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık süreçte hangi reformları gerçekleştireceklerini net olarak belirlediklerini ifade etti. 

Söz konusu dönemde kendilerine düşen çok önemli yükümlülükler bulunduğunu kaydeden Elvan, "Sadece siyasilerimize değil, elbette hükümetimizin bir kararlılığı var, bunun dışında bürokrasinin de üzerine düşen çok önemli sorumluluklar var" diye konuştu.

Reformların hayata geçirilmesi adına bütün bakanlıkların yoğun bir şekilde çalıştığının altını çizen Elvan, eylem planının hayata geçirilmesi yönünde bürokrasinin de kararlı olduğunu söyledi.

Reformların gerçekleştirilmesi noktasında Meclis'in üzerine düşen yükümlülükler de bulunduğunu belirten Elvan, "Bu açıdan özellikle muhalefet partilerinin bu reform sürecine destek vermelerinin son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer 2003-2004 yıllarındaki gibi muhalefet partilerinin hükümetimize bir desteği olursa bu reformları belki zamanından önce gerçekleştirebilmemiz mümkün olacak" değerlendirmesinde bulundu.

"Önümüze engeller koymaya çalışan bürokratlarla yolumuza devam etmeyeceğiz"

Gelecek dönemde reform ve vaatleri hızla gerçekleştirmeye çaba sarf edeceklerine işaret eden Elvan, şöyle devam etti:

"Bize ayak uyduramayan, biz koşarken kaplumbağa hızıyla gitmeye çalışan bürokratlar varsa da onlarla da maalesef, çok açık ve net bir şekilde ifade ediyorum, devam etmemiz mümkün olmayacak. Bizimle birlikte koşan, bizimle birlikte mücadele eden, bizim sahip olduğumuz kararlılığa onların da sahip olmasını arzu ediyoruz. Bu çerçevede hareket eden arkadaşlarımızla elbette yolumuza devam edeceğiz ama önümüze engeller koymaya, taş koymaya, işi ağırdan almaya çalışan bürokratlarla da yolumuza devam etmeyeceğiz."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler