YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Elinde bomba patlamadı, ezilerek öldü"
"Elinde bomba patlamadı, ezilerek öldü"
12 Şubat 2013 23:21
BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, Diyarbakır’da Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin yıl dönümünde çıkan olaylarda Şahin Önel’in iddia edildiği gibi elinde bulunan bombanın patlaması sonucu ölmediğini söyledi.

Tan, TBMM’de konuya ilişkin basın toplantısı düzenledi. Yetkililer, Önel'in elinde bulunan bombayı patlatmak isterken öldüğü ve ellerinin koptuğu yönünde açıklamalar yapıldığını ifade etti. Önel’in adli tıp raporunda ise ölüm nedeni olarak, üzerinden geçen ağır bir aracın kaburga kemiklerini kırması sonucu hayatını kaybettiğinin belirtildiğini kaydeden Tan, görgü tanıklara göre Önel’in üzerinden panzerin geçtiğini ve bu nedenle öldüğünü söyledi.
 
“Tam bir skandalla karşı karşıyayız” diyen Tan, Diyarbakır Valisi ve Emniyet Müdürü’nün görevden alınmasını ve haklarında dava açılmasını istedi. Tan,” Diyarbakır’daki bu skandalın üzerinin örtülmesine asla izin vermeyeceğiz. Sayın Başbakan her gün Suriye’ye Irak’a, Çin’e  demokrasi dersi vereceğine; demokrasi havariliğine soyunacağına; dönsün Diyarbakır’a baksın. Meclis kürsüsünden defalarca dedik ki; ‘Sen ne kadar kabadayılanırsan kabadayılan, İdris Naim Şahin’i görevden alacaksın. Dediğimiz gibi oldu. Bu valiyi de görevden almak zorundasınız. Diyarbakır’a savaş açmış, vali Diyarbakır’da oturamaz” diye konuştu.


İHA

00:21
 // Kenan Akkuş
MİLİTAN POLİS
Militan polis olurmu? Evet, bal gibi oluyor işte!
Elbette genelleme yapmıyorum ama, hükümetin acilen, Kürt düşmanı ve Kürtleri terörist gözüyle gören bu aşırı milliyetçi kadroyu tasfiye etmesini bekliyorum. Böyle militan ruhlu canileri seçerekmi gönderiyorsunuz? Bunlar hep İ. Naim Şahin nin kadroları. İnsanı zorla devlet düşmanımı yapmak istiyorlar acaba?...
13 Şubat 2013 00:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler