YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Eleştiriler hakaret boyutuna geldiği için müdahal
"Eleştiriler hakaret boyutuna geldiği için müdahal
"Eleştiriler hakaret boyutuna geldiği için müdahal
28 Haziran 2008 / 20:05 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer, yazar Latife Tekin ile bir söyleşide tartışmasıyla ilgili olarak, ''Yazar Latife Tekin'in, hükümet, Başbakan ve Cumhurbaşkanına yönelttiği eleştiriler hakaret boyutuna ulaştığı için konuşmasına müdahale etmek zorunda kaldım'' dedi.


Karabük'te düzenlenen 3. Uluslararası Karabük Kültür, Sanat ve Sanayi Festivali etkinlikleri kapsamında dün düzenlenen söyleşide, yazar Tekin'in konuşmasına müdahale ettiği öne sürülen Belediye Başkanı Hüseyin Erer, basın toplantısı düzenledi.


Festival programı içinde yer alan söyleşiye, aralarında Latife Tekin'in de yer aldığı yazarların katıldığını hatırlatan Erer, şöyle konuştu:


''İnsanlar fikirlerini ifade edebilirler. Ancak, siyaset ve sanat yapılacak yer ayrıdır. Kültür etkinliğinde siyaset yapılması yanlıştır. 'Kentleşme, Sanayi ve Edebiyat' konulu bir söyleşide yazar Tekin siyaset yapmıştır.


Yazar Latife Tekin'in, hükümet, Başbakan ve Cumhurbaşkanına yönelttiği eleştiriler hakaret boyutuna ulaştığı için konuşmasına müdahale etmek zorunda kaldım. AK Parti'nin politikalarına yönelik (aşağılık politikalar) gibi ifadeler kullandı. Siyaset yapmasına ben de izin vermedim.''


Erer, uyarısı üzerine Tekin'in ''Ben yazarım, beni susturamazsınız, tutuklayın isterseniz'' diye bağırmaya başladığını öne sürerek, şöyle devam etti:


''Bir provokasyon hissettik. Bizim karşı olduğumuz, kültürel etkinlikte siyaset yapılmasıdır. Biz siyasetle ilgilendiğimiz halde bunu yapmadığımız için yazarı ikaz ettik.''


Bazı internet sitelerinde yer alan haberde, Tekin'in AK Parti'nin politikalarını eleştirmesi ve ''aşağılık enerji politikaları'' ifadesini kullanmasının ardından Erer'in ''Sen bu şekilde burada konuşamazsın, sen benim paramla buraya geliyorsun'' dediği iddia ediliyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler