YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eleştiri oklarının hedefinde Kılıçdaroğlu...
Eleştiri oklarının hedefinde Kılıçdaroğlu...
13 Mayıs 2011 20:40
Erdoğan seçim çalışmaları kapsamında Denizli'de halka hitap etti. Türkiye'nin çetelerin at koşturduğu bir ülke olmayacağını ifade eden Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun mail iddiasına da sert çıktı. Erdoğan"Eğer dürüstsen bu bakan kim açıkla"dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye çetelerin at oynattığı, çetelerin hükmettiği bir Türkiye olmayacak. Türkiye'yi karanlığa çekmek isteyenlere hep birlikte engel olacağız'' dedi.

Erdoğan, Denizli'de Özay Gönlüm Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Denizli'de kullanılan ''Yol yürümeyle, borç ödemeyle tükenir'' sözünü hatırlatarak, ''İşte biz de Türkiye'nin sırtına yüklenmiş borcu ödeye ödeye bugünlere ulaştık'' ifadesini kullandı.

Göreve geldiklerinde kamu net borç stokunun yüzde 61 olduğunu, şimdi bu oranın yüzde 25'e gerilediğini anlatan Erdoğan, kendilerinden önceki iktidar döneminde IMF'den 30 milyar dolar borç alındığını, bunun 23.5 milyar dolarının kendi iktidarlarına devredildiğini, yaptıkları ödemeler sayesinde de şu anda 5 milyar dolarlık borç kaldığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştiren Erdoğan, Merkez Bankası'nda 2002 sonunda 27.5 milyar dolar döviz bulunduğunu, şimdi ise kasada 95 milyar dolar olduğunu anımsattı.

''Yolsuzlukların içinde olan bir iktidar bu imkanları sağlayabilir mi '' diye soran Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bir taraftan borç öde, öbür taraftan kasaları doldur. Şimdi Bay Kemal, Merkez Bankası'nın kasasındaki bu paraya sulandı herhalde, bol keseden atıyor 'Şu kadar dağıtacağım bu kadar dağıtacağım' diye. Neyi dağıtıyorsun  Önce sen kendini bir toparla, neyi dağıtıyorsun  Benim milletim zaten sana yol vermez o ayrı mesele.''

'ERGENEKONCULARA DENİZLİ'DEN OY MOY YOK'' PANKARTI

Erdoğan, alanda asılı olan ''Ergenekonculara Denizli'den oy moy yok' pankartını işaret ederek, ''İşte orada. Ergenekoncularla el ele kol kola. Bunların ne tür oyunlar oynadıklarını gördünüz değil mi  Hala ne tür fırıldaklar çeviriyorlar görüyorsunuz. Benim milletim demokrasi mücadelesinde bunlara en büyük tokadı 12 Haziran'da sandıklarda atacak'' diye konuştu.

Türkiye'nin bu seviyelere huzurla ulaştığını, ülkede yasakların yok olmaya ve yoksulluğun minimize edilmeye başladığını ifade eden Erdoğan, istikrar ve güvenin önemine işaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun televizyonlarda yayınlanan reklamlarını da eleştiren Erdoğan, 8 yıl önceki yoksulluk oranlarıyla şimdiki oranlar arasında büyük fark olduğunu vurguladı.

''KARDEŞLİĞİ MUHAFAZA EDECEĞİZ''

Türkiye'nin bu seviyelere istikrarla, birlik ve beraberlik, kardeşlik ruhuyla ulaştığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Kardeşliği muhafaza edeceğiz. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle kardeşçe geleceğe ilerleyeceğiz. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Türkiye eski Türkiye olmayacak. Türkiye çetelerin at oynattığı, çetelerin hükmettiği bir Türkiye olmayacak. Türkiye, eksik demokrasiye mahkum olmayacak. İleri demokrasiye koşacak. Türkiye artık müdahale ürünü anayasa ile değil, sizin yapacağınız, halkın yapacağı anayasa ile temel hak ve özgürlüklerle iç içe 2023'e yürüyecek. Türkiye'yi karanlığa çekmek isteyenlere hep birlikte engel olacağız.''

''YÜRÜYEN YALAN''

Siyasette yalanı, iftirayı, karalamayı, çamur atmayı alışkanlık haline getirenlere izin vermeyeceklerini kaydeden Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu, ''yürüyen yalan olarak tescillediklerini'' söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon programında önce ''YÖK'ü kaldırma'' sözü vermesine rağmen, birkaç dakika sonra ''bedelliden gelen geliri bu kuruma aktarmaktan'' söz ettiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun bir bakanın yeğeni için ÖSYM Başkanı'na mail attığını iddia ettiğini hatırlattı.

''ONURUN VARSA, DÜRÜSTSEN''

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na, ''Onurun varsa, dürüstsen, hani Gandi Kemal'im diyorsun, bu bakan kim açıkla, açıklamazsan... Gereğini söyledim. Eğer açıklarsan, belgelersen ben böyle bir bakanı bir dakika kabinemde tutmam'' diye seslendiğini hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:

''Hani nerde  Duydunuz mu açıkladığını  Soruyorum böyle bir siyaset olur mu Allah aşkına  Eline bir tane kağıt sıkıştırıyorlar... Mail atmak ne demek  Birisi de Kemal Kılıçdaroğlu adına mail atar ÖSYM Başkanı'na mesele değil o. Kimse de bunu anlamaz. Yani böyle tezgahlar mı kurulsun istiyorsun  Çıkar söyle, nerde hani söyle  Yok, işi gücü bu.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler