YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"El kol hareketi yapmasınlar"
Erdoğan: El, kol, parmak hareketleriyle şehit cenazelerini istismar edenler var
"El kol hareketi yapmasınlar"
15 Mayıs 2010 / 23:58 Güncelleme: 16 Mayıs 2010 / 00:06

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Çeşitli el, kol, parmak hareketleriyle bu şehit cenazelerini istismar edenler var. Cenazeler bizim hepimizin. Şüphesiz ebediyete gönderirken, uğurlarken kendi dinimizdeki bir adap içinde uğurlanır." dedi.
 

Başbakan Erdoğan, Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB)'nde 40 milyon TL'lik yatırımla kurulan 'Lojistik Merkezi'nin yanı sıra yatırımı tamamlanan 18 firmanın açılışı, Alaşehir Sarıkız Petrol Üretim tesisi ve 9 firmanın da temel atma törenine katıldı.
 

Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, şehit cenazelerine değindi.
 

Başbakan Erdoğan, şehit cenazelerini istismar edenlerin bulunduğunu ifade ederek, ''Çeşitli el, kol, parmak hareketleriyle bu şehit cenazelerini istismar edenler var. Cenazeler bizim hepimizin. Şüphesiz ebediyete gönderirken, uğurlarken kendi dinimizdeki bir adap içinde uğurlanır. Oralar slogan atma yeri değildir. Orada gelirsiniz duanızı yaparsınız. Dualarla uğurlanır, bağırarak çağırarak değil. Hocalarımız, müftülerimiz uyarılar yaptığı halde onlara bile hakaret edecek dereceye getirenler var. Halkımızı bu noktada uyanık olmaya davet ediyorum. Bunları bir oy zemini olarak ranta dönüştürme gayreti içinde olanlar var. Şehitler hepimizindir, hepsinden öte ailesinindir." dedi.
 

Erdoğan, "Bu tür suiistimallere fırsat vermeyeceğiz. Milli birliğimize, kardeşliğimize gölge düşürmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Terörle mücadeleyi kararlılıkla, tüm güvenlik teşkilatımızla, askerimizle, polisimizle hep birlikte sürdürüyoruz. Hükümet olarak verilmiş kesin talimatlarımız vardır. Jandarmamıza, askerimize verilmiş talimatımız vardır. Süreci kararlı bir şekilde onlar da götürüyorlar. Aynı şekilde verilmiş talimatımız vardır. Hiçbir eksikleri yoktur. Bu kararlılıkla süreç devam ediyor. Bu mücadeleyi inanıyorum ki en az zayiata indirecek şekilde devam ettireceğiz. Er veya geç bizler başarılı olacağız. Olmaya mecburuz. Bunu milletçe el ele yapacağız.'' ifadelerini kullandı. CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler