YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekrem Dumanlı'ya oy yanıtı
Ekrem Dumanlı'ya oy yanıtı
12 Kasım 2014 15:20
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Gülen Cemaati'nin oy oranına ilişkin açıklama yapan Ekrem Dumanlı'ya yanıt verdi.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın "Cemaat'in hatırı sayılır oyu var" sözlerine MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ilginç bir yorum yaptı.

Ekrem Dumanlı'nın "Cemaat'in hatırı sayılır oyu var" sözlerinin tartışma yaratacağını dile getiren Lütfü Türkkan, "Son iki seçim Dumanlı'yı yalanlıyor. Veya Cemaat, oy verirken yönlendirme konusunda tabanına yeterince hakim değil..." dedi.

1-012.png

Ekrem Dumanlı ne demişti?

Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'a konuşan Ekrem Dumanlı, "Hükümetle kavgaya giriştiniz. Ama kavganın ardından yapılan her seçimde AK Parti, oyunu korudu. Sizin tabanda pek gücünüz yok galiba..." sorusuna şöyle yanıt vermişti:

Gülen Hareketi'ne sempati duyan insanların hatırı sayılır miktarda oyu olduğunu düşünüyorum. Benim gördüğüm şu: Gülen Hareketi'ne sempati duyan insanlar oylarını MHP'ye, Saadet'e, hatta Güneydoğu'da BDP'ye verdi ama bu partilerin tabanından AK Parti'ye kaymalar oldu. Bir geçişkenlik söz konusu yani. Bu yüzden Gülen hareketi'nin oyu tam olarak bilinemiyor.

 

İNTERNETHABER

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler