YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ekonomik kriz çıkabilir"
"Ekonomik kriz çıkabilir"
08 Ekim 2014 17:01
CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, ekonomik açıdan önümüzdeki dönemin riskli olduğunu savunarak, "Bu hükümetin Ortadoğu politikası ekonomik krize yol açabilecek niteliktedir" dedi.

Güneş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bazı illerdeki olaylardan dehşete düştüklerini söyledi.

Olayların Türkiye sınırları dışında, Suriye'deki Kobani'ye IŞİD saldırısı karşısında Türkiye'nin tutumu üzerine çıktığını anlatan Güneş, Türkiye'nin Kobani'de katliam yapılmasına göz yumamayacağını belirtti.

Meclis'ten Irak ve Suriye ile ilgili tezkere geçtiğini anımsatan Güneş, "Öyle anlaşılıyor ki hükümet tezkereyi IŞİD ile mücadele için değil, Esad ile mücadele için kullanacak" ifadesini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın açıkladığı Orta Vadeli Program'a da değinen Güneş, şöyle devam etti:

"Türkiye artık yüksek büyüme kapasitesini yitirmiştir. Programda da bunun kabulü vardır. 2017'de kişi başına düşen gelir, dolar olarak bugünkünden az olacak. Hükümet Ortadoğu'yu karıştırdı. Suriye ve Irak'a ihracat düştü. 2013'te 5 milyar dolar kayıp vardı, 2015'te daha fazla kayıp beklenmeli. Önümüzdeki dönemde risk var. 2015'te böylesi siyasi konjonktür ve sıcak atmosfer varken cari açık nasıl finanse edilecek? Türkiye savaş sıcaklığına girerse turizm yerle bir olacaktır. Ekonomi büyük bir riskle karşı karşıya. Bu hükümetin Ortadoğu politikası ekonomik krize yol açabilecek niteliktedir. 'Ekonomik kriz kapıda' demiyorum ama böylesi maceraya hükümet dalarsa ekonomide büyük sarsıntı olabilir."

 

AA

22:39
 // İlker
CHP nin izlemiş oldugu dış politikası Esad temelli adamlarin başka düşüncesi yok varsada yoksada Esad Esad....
08 Ekim 2014 22:39
Sinsilik yapmayın
 // Muhafız
Kardeşim sen bu açıklamayı yapmadan önce senin partinin genel başkanı halkı provaka ederek sokaklara dökmek için sinsice açıklamalarda bulunmadımı? Şimdi utanmadan çıkmışsın bu olaylarda hiç alakanız yokmuş gibi ajitasyon yapıyorsun, sizin gibiler kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz?, bu sokak olaylarında sizin partinizin birinci derecede sorumluluğu vardır, bunu sakın inkar etmeye kalkmayın...!!! ...
08 Ekim 2014 Çarşamba 17:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler