YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekonomi Bakanı Zeybekci, İzmir'de
Ekonomi Bakanı Zeybekci, İzmir'de
20 Mart 2014 19:45
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Niğde'de meydana gelen saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Niğde'de meydana gelen saldırıyla ilgili, "Bu ülkeye kastedenler hep olmuştur. Bu kastedenler belli. İçeride nasıl aklını, ruhunu dışarıya satanlar varsa dışarıdan da ülkeyi karıştırmak isteyenler var. Gönderdikleri kiralık katillerle bunu yaptılar" dedi.

Çiğli ilçesinde Ege Denizlililer Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin toplantısına katılan Zeybekci, Niğde'nin Ulukışla ilçesindeki saldırıda şehit olan bir asker ve polis ile hayatını kaybeden kamyon sürücüsü için "Mekanları cennet olsun. Bu kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Zeybekci, şunları söyledi:

"Bu ülkeye kastedenler hep olmuştur. Son dönemlerdeki kasıtları, ilerleyen, büyüyen, kalkınan, hızla koşan, 2023'e doğru yürüyen ayrıca demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan seçimlerin sağlıklı şekilde yapılmasına kastedenler, 3 kardeşimizi şehit ettiler. Bu kastedenler belli. İçeride nasıl aklını, ruhunu dışarıya satanlar varsa dışarıdan da ülkeyi karıştırmak isteyenler var. Gönderdikleri kiralık katillerle bunu yaptılar. Yakalandılar. İnşallah onlardan bunun hesabı, hukuk içinde mutlaka ve mutlaka sorulacaktır."

Herkesin akıl ve hukukla hareket etmesi gerektiğine dikkati çeken Zeybekci, "Memleketimizin birlik ve beraberliği etrafında toplanmamız lazım. Huzurlu, barış, kardeşlik dolu, birileri tarafından ekonomisi, siyaseti yönetilmeyen, aslanlar gibi başbakanıyla, parlamentosuyla yolumuza devam edeceğiz" dedi.

"İzmir'de kayıkçı kavgası var"

Nihat Zeybekci, belediye başkanlığına seçildiğinde Ege'nin en kötü durumdaki şehirlerinden Denizli'nin, geldiği noktanın herkes tarafından takdir gördüğünü anlatarak, "İzmir'de, kayıkçı kavgasından başka şey yapılmıyor. Hükümetimizin hizmetleri bile engelleniyor. İzmir'e yazıktır. İzmir, bir tercih noktasına gelmiştir. Bu durum, İzmir'e yakışıyor mu " diye konuştu.

Zeybekci'nin dernek üyeliğine kaydının yapıldığı ziyarette, AK Parti Çiğli Belediye Başkan adayı Adnan Yılmaz, eski milli futbolcu Tanju Çolak da hazır bulundu.

Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren Norm Cıvata Fabrikası'nı ziyaret edip, fabrika sahibi Nedim Uysal ile bir süre görüşen Zeybekci, ayrıca Ege İhracatçı Birlikleri'nde, birlik başkanlarıyla basına kapalı toplantıya katıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler