YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ekmeleddin İhsanoğlu'nu bir tek dövmedikleri kaldı"
"Ekmeleddin İhsanoğlu'nu bir tek dövmedikleri kaldı"
22 Ağustos 2013 12:26
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, AK Parti'nin, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'na yönelik eleştirilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında,Türkiye'nin ekonomik, siyasal ve sosyal alanda problemler yaşadığını ve bu problemlerin giderek kaosa dönüştüğünü iddia etti.

"AKP yandaşlarının, AKP yönetiminin içeride de dışarıda da yalnızlığa koştuğunu" söylediklerini belirterek, "Bu değerli bir yalnızlıkmış. Bir de bu çıktı devlet adına mı söylüyorlar yoksa Başbakan adına mı belli değil" dedi.

AK Parti'nin, başka yerlerdeki demokrasiler peşinde koştuğunu, önüne gelenle kavga etmek için çaba harcadığını iddia eden Ayhan, "İçtekiler, dıştakiler, hiç kimse hiçbir şey bilmiyor, doğruyu sadece AKP biliyor. Suudi Arabistan ve Katar'a Mısır için ağzına geleni söylüyor ancak Suriye'de işbirliği yapıyor" diye konuştu.

AK Parti'nin içinde bulunduğu haleti ruhiyeyi anlamanın çok zor olduğunu ifade eden Ayhan, iktidarın geldiği noktanın paydaşlarını üzdüğünü savundu.

Ekmeleddinİhsanoğlu'nun, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri seçildiğinde bunun başarılı bir dış politikanın sonucu olduğunu söyleyenler olduğunu anımsatan Ayhan, "AKP'nin kurumsal yapıdan falan anladığı yok. Aklına gelen her şey, her zaman, her yerde, söylenilir veya yapılabilir sanıyor. Şimdi Ekmeleddin İhsanoğlu'nu bir tek dövmedikleri kaldı. Bunlar dış politikayı mahallede çocukların herkesin önünde kavga etmesine benzetiyorlar. Seçildi diye sevindiklerine, şimdi onuru ile istifa etmesi gerektiğini söylüyorlar" diye konuştu.

Ayhan, terör örgütü elebaşı Öcalan dahi herkesin konuştuğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Başbakan Başbuğ konuşmasaydı diyor. Bu konuda haklı olabilir mi bilinmez. Çünkü MİT Müsteşarının ki konuşmadan halledildi. Memurları arasında ayrım yapıyor. Birine kanun çıkarıyor, diğerine ise 'sus' diyor. Terör örgütü kurmak ve yönetmek suçlaması var. Öcalan istediğini söyleyebilir, Sayın Başbuğ söyleyemez. AKP açısından biri maktum, öbürü mahkum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler