YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekmeleddin İhsanoğlu'na şok tepki
Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, adaylık turu kapsamında gittiği Trabzon'da şok bir tepkiyle karşılaştı. Hafız olduğunu söyleyen bir genç, İhsanoğlu'na, "CHP zihniyeti İslamiyet'e zarar verdi. Siz cumhurbaşkanı olursanız Kuran iptal mi olacak" dedi.
Ekmeleddin İhsanoğlu'na şok tepki
04 Temmuz 2014 / 22:42 Güncelleme: 04 Temmuz 2014 / 22:51

CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İskenderepaşa Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından Atatürk Alanı'ndaki Meydan Parkı'nda ve Uzun Sokakta vatandaşlarla sohbet etti.

Seçim çalışmaları için Trabzon'a gelen İhsanoğlu, konaklayacağı Kahramanmaraş Caddesi'ndeki otelden, bir süre dinlendikten sonra cuma namazı için ayrıldı.

Kahramanmaraş Caddesi'nden yürüyerek İskenderpaşa Camisi'ne giden İhsanoğlu, çevredeki esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. İhsanoğlu, İskenderpaşa Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından çıkışta cemaatle sohbet etti.

Bu sırada, üniversite öğrencisi ve hafız olduğunu söyleyen bir genç, İhsanoğlu'na, "CHP zihniyeti İslamiyete zarar verdi. Kuran kursları kapatıldı. Siz cumhurbaşkanı olursanız Kuran iptal mi olacak" dedi.

İhsanoğlu, çevredekilerin uzaklaştırmak istediği gence cevap vereceğini söyleyerek, "Biz artık o tarihi geçtik. Uzlaşma başladı" yanıtını verdi. Gencin, CHP'ye yönelik eleştirilerini sürdürmek istemesi üzerine İhsanoğlu, "Sus artık. Ben konuşuyorum. Ben cumhurbaşkanı olursam sizden kıraat-ı aşere isterim" yanıtını vererek camiden ayrıldı.

İhsanoğlu, daha sonra Meydan Parkı'nda oturup kısa süre vatandaşlarla sohbet etti. Ardından Uzun Sokak'a geçip vatandaşlarla sohbet eden İhsanoğlu, esnaf ziyaretinde bulundu.

İhsanoğlu'na, Uzun Sokak'taki ziyareti sırasında çevredeki vatandaşlar, alkışlayarak destek verdi. Bir vatandaş ise Trabzonspor atkısı hediye etti.

İhsanoğlu'na, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, CHP İl Başkanı Yavuz Karan, MHP İl Başkanı Muammer Demeli, DSP İl Başkanı Hadiye Solmaz da eşlik etti.

 

AA

00:28
 // EŞEK ADAM OLUR CHP OLMAZ
Ne yani, chp nin o zulümlerini unutalım mı?!
Ekmel, Ekmel!... Müslüman, bir delikten iki defa ısırılmaz!!!...
05 Temmuz 2014 00:28
23:38
 // Maliki
Evet Ekmel ciğim o dönem geride kaldı artık uzlaşma zamanı
O dönemi geride bırakanlardan Allah (cc) razı olsun
O dönemi geri getirmeye çalışanlarıda şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine kendisini de ailesimizde perişan etsin Allah (cc)
Âmin...
04 Temmuz 2014 23:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler