YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekmeleddin İhsanoğlu: MHP'ye verilen oylar...
MHP İstanbul milletvekili adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Fatih'te esnafı ziyaret etti. İhsanoğlu seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu.
Ekmeleddin İhsanoğlu: MHP'ye verilen oylar...
25 Mayıs 2015 / 21:17 Güncelleme: 25 Mayıs 2015 / 21:23

İhsanoğlu, Fatih Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından Malta Çarşısı'na giderek, esnafla vda esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. .

Malta Çarşısı girişindeki Suriyelilerin işlettiği lokantada müşterilerle Arapça konuşan İhsanoğlu'na Suriye'ye özgü yemeklerden ikram edildi.

Ziyaretine ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, esnafın büyük bölümünün zor durumda olduğunu belirten İhsanoğlu, "Her yerde, işlerde yüze 30-40 düşüş olduğu söyleniyor. Fakat bu sefer vatandaşta aldatılmışlık hakim. Vatandaşlar vaatlerin tutulmadığını dile getiriyor. Bu açıdan milliyetçi muhafazakar oylar MHP'ye yönelmektedir"değerlendirmesinde bulundu.

"Bu benim için sürprizdi"

Gazetecilerin Fatih'teki birçok iş yerinde Suriyelilerin çalıştırıldığına ilişkin sorusu üzerine İhsanoğlu, "Bu benim için sürprizdi. Bu yoğunlukta Suriyeli kardeşlerimizin iş bulması bizi sevindiriyor ama onlar iş bulurken, bizdeki işsizlik artıyor. Onların büyük bir kesimi de ülkelerine geri dönmek istiyor. Bizim yapacağımız iş bu misafirlerin ülkelerine selametli bir şekilde gitmelerini sağlamak" ifadelerini kullandı.

"Bu sefer patlama olacak"

Seçimlerde MHP'nin alabileceği oy oranının sorulması üzerine de İhsanoğlu, "Piyasada bir sürü sipariş anket dolaşıyor. Bunların birçoğu sipariş anketler. Bunlar sultanı, padişahı memnun etmek için düzenlenmiş anketlerdir. Anadolu'dan gelen bilgilere göre MHP'ye verilen oylarda bu sefer patlama olacak" dedi.

Ziyarette, MHP İstanbul milletvekili adayları Murat Başesgioğlu, Füsun Kayan Ardaman, Alaaddin Uludağ, MHP Fatih İlçe Başkanı Ali Çolak ile çok sayıda partili de yer aldı.

 // biri
Evet birçok parti patlayacak... Hepsi %35 alacak.. Toplam oy %800 olacak... :)))...
26 Mayıs 2015 07:41
 // Rasim DUMAN
"Milliyetci-muhafazakar"mis ! Neyin muhafazakari?! Darbecilerin ve statukonun mu?! Birazcik ikbal,makam,mansip,dunya menfaati ile karsilastiginiz zaman, ne muhafazakarliginiz,ne milliyetciliginiz, ne omurganiz, ne de "ilkeleriniz" ( ? ) kaliyor... Daha gecen sene CHP'nin cumhurbaskani adayi degil miydiniz?! Geciniz efendim, geciniz....
26 Mayıs 2015 06:08
paralel dingo
 // harun
paralelin kucağından ahkam kesmek kolay. daha iki lafı bir araya getirmiyor sun...
25 Mayıs 2015 23:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler