YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekmek için Ekmeleddin sloganı nasıl ve kimden çıktı?
CHP ve MHP'nin Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, sosyal medyada da alay konusu olan 'Ekmek için Ekmeleddin' sloganının mucitleri, sloganın çıkış öyküsünü anlattı.
Ekmek için Ekmeleddin sloganı nasıl ve kimden çıktı?
13 Temmuz 2014 / 15:45 Güncelleme: 13 Temmuz 2014 / 15:48

CHP ve MHP’nin Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kampanya ekibinden gazeteci Özlem Gürses, duyurulmasıyla birlikte sosyal medyayı sallayan ‘Ekmek için Ekmeleddin’ sloganının ortaya çıkış öyküsünü anlattı.

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ismi nedeniyle oluşan gündemden esinlendiklerini ifade eden Gürses, bu denli konuşulması nedeniyle kampanyanın başarılı olduğunu düşündüklerini söyledi.

İhsanoğlu'nun onayını da aldık

Vatan gazetesinden Murat Çelik’e konuşan Gürses, söz konusu sloganın kampanya gönüllülerinden oluşan ekibin beyin fırtınası sonucu bulunduğunu, Ekmeleddin Bey’in ismiyle ilgili oluşan gündemin kendilerine esin kaynağı olduğunu kaydetti. “Bir arkadaşımız önerdi; üzerinde konuştuk, tartıştık, geliştirdik, çeşitlendirdik ve Sayın İhsanoğlu’nun da onayıyla hayata geçirdik” diyen Gürses, İhsanoğlu’nun da sloganı çok beğendiğini vurguladı.

‘Ekmeleddin Bey durumdan çok memnun’

Sloganın 10 Temmuz’da Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen kampanya tanıtım toplantısında duyurulmasının hemen ardından sosyal medyada yarattığı etkiyi takip ettiklerini belirten Gürses,
“Ekmeleddin Bey de çok memnun durumdan. Zeka ürünü esprilerden hepimiz çok keyif alıyoruz” dedi.

‘Sosyal medyada konuşulması başarılı olduğu anlamına geliyor’

Sosyal medyanın ‘Ekmek İçin Ekmeleddin’ sloganına böylesi bir reaksiyon göstereceğini tahmin ettiklerini kaydeden Gürses, “Bu kadar çok konuşulması, sosyal medyada bu denli yer bulması, üzerinde espriler yapılması… Tanınırlığın, farkındalığın artması demek bu durum. Bunların hepsi de sloganın başarılı olduğunu gösteriyor. Ve tabii kampanya stratejimizin” diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler