YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Egemen Bağış boyundan büyük işlere kalkışıyor!"
"Egemen Bağış boyundan büyük işlere kalkışıyor!"
17 Ekim 2013 16:00
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve önceki Genel Başkan Deniz Baykal'a yönelik sözleriyle ilgili sert konuştu.

Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, Bağış'ın CHP ile ilgili kehanetlerde bulunmaktan ve genel başkanlar hakkında değerlendirme yapmaktan vazgeçmesi gerektiğini belirtti.

Bağış'ın Avrupa Birliği dışında her şeyle ilgilendiğini, bu nedenle Türkiye-AB ilişkilerinin donmasına, gittikçe gerilemesine neden olduğunu ileri süren Tekin, CHP'de kimin Genel Başkan olacağını parti örgütlerinin belirleyeceğini vurguladı.

Tekin, şunları kaydetti:

"CHP ile ilgili bir siyaset adamına yakışmayan değerlendirmeler yapıyor ve boyundan büyük işlere kalkışıyorsun. CHP'nin ne eski Genel Başkanı Sayın Baykal ne de yeni Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili değerlendirme yapmak senin haddin değildir ve o konular senin boyunu aşar. Otur oturduğun yerde, fitne ile fesatla uğraşacağına, biraz da asli görevin olan AB ile ilgilen. Yok, ABD'de siyaset öncesi yaptıklarını özlediysen eski mesleğine dön, git o işini yap."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler