YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ege'de facia: 22 göçmen öldü
Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında uluslararası sularda batan "Arıcoğlu" isimli gezi teknesindeki 9 göçmenin daha cesedine ulaşıldı. Böylelikle ölenlerin sayı 4'ü çocuk, 11'i kadın olmak üzere 22 kişiye ulaştı. 211 göçmen ise kurtarıldı.
Ege'de facia: 22 göçmen öldü
15 Eylül 2015 / 02:25 Güncelleme: 15 Eylül 2015 / 15:14

Datça'nın Körmen Mevkisi ile Yunanistan'ın İstanköy Adası arasındaki uluslararası sularda bugün saat 06.00 sıralarında çok sayıda göçmeni taşıyan ve gezi teknesi olarak kullanılan 20 metrelik ahşap tekne battı. Bölgeye 5 Sahil Güvenlik Botu gönderildi. Denizde can pazarı yaşanırken 205 mültecinin kurtarıldığı, 4'ü çocuk 22 kişinin cesedinin denizden çıkarıldığı bildirildi.

Seferihisar'da 2 Suriyeli boğularak öldü

İzmir'in Seferihisar İlçesi açıklarında, kaçak yollarla Yunan adalarına gitmek isterken bindikleri botun batmasıyla suya düşen Suriyeli kaçak göçmenlerden 2'si boğularak öldü, 11 kişi ise sağ kurtarıldı.

Dün saat 10.55 sıralarında, Seferihisar'ın Sığacık Doğanbey Burnu güneyinde bir balıkçı teknesinin denizde çok sayıda göçmeni görerek kurtarma çalışmalarına başladığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Botu hızla bölgeye gitti. Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan arama kurtarma çalışmaları sırasında, bindikleri botun batmasıyla denize düşen Suriyelilerden 11'i denizden sağ olarak kurtarıldı. Suriyeli göçmenlerden ikisinin cesedi bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler