YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Efkan Ala, terörle mücadele rakamlarını açıkladı
İçişleri Bakanı Efkan Ala, terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen sokağ çıkma yasağının bulunduğu bölgelerdeki son durum hakkında açıklamalarda bulundu.
Efkan Ala, terörle mücadele rakamlarını açıkladı
24 Şubat 2016 / 08:28 Güncelleme: 24 Şubat 2016 / 08:29

İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP'nin kendisi hakkında verdiği gensöru önergesinin öngörüşmelerinde bir konuşma yaptı. (Önergenin gündeme alınması kabul edilmedi)

Efkan Ala, şu ana kadar 8 ilçede operasyonlar yaptıklarını ifade ederek, "Cizre, Silopi, Sur, Dargeçit, İdil, Varto ve Silvan... Barikat, çukur kaldırdığımız 2 bin 80, bomba
düzeneği 2 bin 500, silah, patlayıcı, uzun namlulu silah, mühimmatlar... Liste böyle devam ediyor" dedi.

Bakan Ala, sokağa çıkma yasağının 4 ilçede devam ettiğini; birinde kısmen gece; Sur, İdil ve Cizre'de ise gün boyu uygulandığını bildirdi.

Bütün belediyelere para gönderdiklerini dile getiren Ala, "Belediyeler ne yapıyor? Çukur kazıyor, traktörün içinden silahlar çıkıyor. 

Biz bunun gereğini yapıyoruz. 20 belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı, 60'a yakın orada belediye, il genel meclisi üyesi görevden uzaklaştırıldı. Ama mesele şu; sandıktan oy alanların milletin bu derdine çare üretme merci olması lazım. 

Vatandaş, problemi ağırlaştırılsın diye kimseye oy vermez, hizmet edilsin diye oy verir" sözlerini sarf etti.

Ala, kamu düzenini sağlayacaklarını, bu konuda kararlı olduklarını belirterek, "Sur'da da şu anda sona gelmek üzere" ifadesini kullandı. 

"BELEDİYENİN ARAÇLARI ÇUKUR KAZMIŞ"

Efkan Ala, 2015 yılında ödenek olarak Denizli'ye 347 milyon TL, Erzurum'a 382 milyon TL, Diyarbakır'a 489 milyon TL, Eskişehir'e 329 milyon TL gönderildiğini anlatarak, "Bunlar objektif kriterlere göre gönderiliyor. 

Vatandaştan oy alan insanların vatandaşa hizmet yapması gerekirken, Sur'da bu barikatlar, çukurlar, bu kadar bomba düzeneği neden, neden Belediyenin araçları hizmet yapacağına çukur kazmış" diye konuştu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler