YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Efkan Ala, Meclis'te Hem Protesto Edildi, Hem de Baykal'dan Uyarı Aldı
Yemin etmek için kürsüye çıkan AK Parti Erzurum Milletvekili Ala, "Anayasayı tanımıyorum" sözü nedeniyle protesto edildi. Yeminini de yanlış okuyunca tekrarlamak zorunda kaldı.
Efkan Ala, Meclis'te Hem Protesto Edildi, Hem de Baykal'dan Uyarı Aldı
23 Haziran 2015 / 19:01 Güncelleme: 23 Haziran 2015 / 19:10

Meclis'te ilk protesto edilen ve Baykal'dan ilk uyarıyı alan isim eski İçişleri Bakanı, AK Parti Erzurum Milletvekili Efkan Ala oldu.

CHP VE MHP SIRALARINDAN "ANAYASA" PROTESTOSU

İçişleri Bakanı iken "Bu Anayasayı tanımıyorum" diyen Efkan Ala, yemin için kürsüye ilerlerken CHP ve MHP sıralarından "Hani Anayasayı tanımıyordun? Neden yemin ediyorsun" sesleri yükseldi.

Protesto, Ala yeminini okurken de devam etti.

KELİMEYİ YANLIŞ OKUDU, BAYKAL UYARDI

Efkan Ala, yemin metninde yer alan "yararlanması ülküsünde" kısmını "yararlanma ülküsünde" şeklinde okuyunca Baykal'dan uyarı geldi. Ancak Ala, yemini okumaya devam etti.

YEMİNİNİ TEKRARLATTI

Bunun üzerine Baykal, Ala'ya yeminini baştan tekrarlattı.

MİLLETVEKİLLERİNİN YEMİN METNİ:

"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."

önemli değil
 // Cahit
Rabbiminde bir Hesabı var şimdilerde CHP MHP avcunuzun içlerini ovuşturuyor çok sevinmeyin bu ülke tekrar 2002 döner ama olan ülkeye oluyor...
23 Haziran 2015 22:05
yeri degil
 // muhammed celik
meclis kimsenin babasinin ocagi degil protesto edin diye mi secildiniz.... AKP biraz dinlenecek %50 ile geri gelecek merak etmeyin.. anayasanin eksikliklerine siginip suc islerseniz Ala da onu der gözlerinden öpüyorum. .....
23 Haziran 2015 21:29
 // ışık.
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
23 Haziran 2015 19:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler