YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Edep ve hayadan nasibini almamış
MHP lideri Devlet Bahçeli, kendisine ve partisine hakaret ettiğini savunduğu Başbakan Erdoğan’ı “edep ve hayadan nasibini almamış bir kişi” olarak nitelendirdi.
Edep ve hayadan nasibini almamış
29 Kasım 2009 / 22:01 Güncelleme: 29 Kasım 2009 / 22:04

Partisinin İstanbul İl Teşkilatının, bayramlaşma törenine katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümete yüklendi.

Hükümetin ülkeyi dipsiz ve karanlık bir kuyunun kenarına getirdiğini savunan Bahçeli, “Demokratikleşme parolasıyla başlattıkları ihanet yolu kapandıkça ve milli tepki çığ olup bu yolu kullanılmaz hale getirdikçe Başbakan Erdoğan küçülmekte, öfke patlaması yaşamakta, ağzından çıkanları kontrol etmekte zorlanmaktadır'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "Demokratik Açılım" oturumu sırasında partisi ve kendisine hakaret ettiğini savunan Bahçeli, “Bizim için ne söylenmişse, öncelikle kötü söz sahibine misliyle ait olacaktır. Ve bu utanç duyulacak hakaretlerin de öncelikle şahsıma değil, dava arkadaşlarımıza ve aziz milletimize yapıldığını ve böyle kabul ettiğimizi açıklıkla beyan ediyorum” diye konuştu.

“Başbakan Erdoğan'ın aynaya bakmamızı önermesi ve lügatinde küfür olmadığını söylemesi, üstelik seviye hatırlatması yapan sözleri bayram günü, kara bir leke gibi Başbakan'ın alnına yapışmıştır'' diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları söyledi:

“Sayın Başbakan, siz baktığınız zaman aynada neyi görüyorsunuz? Başına çuval geçirilen Mehmetçiği mi? Şehitlere 'kelle', katile 'sayın' diyen gayri milli bir suratı mı?

Yoksa meşruiyetini Washington'da, Brüksel'de arayan, küresel güçlerin bölgesel taşeronunu mu? Veya çiftçimize 'ananı da al git' diyen kaba yüz ifadesini mi? Ya da küfürbaz ve ağzı bozuk bir kişiyi mi?

Siz artık bir zaman kaybısınız ve sizinle geçen her gün heba olmuş zaman olarak hafızalardan silinmeyecektir. Ve tarih Başbakan Erdoğan'ı, ağzı bozuk, edep ve hayadan nasibini almamış, vaatten başka hiçbir şey bilmeyen, beceriksiz bir kişi olarak yazacaktır.”

Edep ve haya
 // Fehmi Arvas
Vay be Bahçeli ne zamandan beri kendisinde Edep ve Haya his etmiş, merak ediyorum.Tansu Çiller zamanındaki Edep ve haya kavramlarını herhalde unutmadık.Kendisi Apoyu asmamak için İmza atan kişi deyilmi ? O zaman bir köşede bir İp bulmuştu (Edeple o ipi ortalığa atıp Haya olduğunu sergileyip) İpmi yok diye haykırarak Tayıp beye Yiğitliğinı gösteriyordu.Zaten bizde yedik sanki.En iyisi Bahçeli sussun yerinde utursun....
30 Kasım 2009 15:22
AZILI HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR
 // İSMET UÇKUN
aynaya bakarakmı bu yorumları yapıyorsun be müslüman....
30 Kasım 2009 13:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler