YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ecevit'in koruması AK Parti'den aday oldu
Ecevit'in koruması AK Parti'den aday oldu
19 Şubat 2015 15:18
Eski Başbakan Bülent Ecevit’in koruması Recai Birgün AK Parti'den aday adayı oldu. Peki Birgün neden AK Parti'yi tercih etti?

"Çözüm sürecine inanıyorum, derin yapıyla mücadeleye destek vermek istiyorum" açıklamasıyla AK Parti'yi neden seçtiğini gerekçelendiren Recai Birgün, İstanbul 3. bölgeden adaylık müracaatını yaptı. 

1950'li yıllardan sonra iktidarları belirlemeye başlayan bazı unsurlar olduğuna ve Türkiye'de de derin bir yapının varlığına inanan Birgün, AK Parti'nin paralel yapıyla mücadelesine destek olmak amacıyla aday adayı talebinde bulunduğunu söyledi. 

Birgün, Ergenekon davasında tanık olarak ifade vermiş başta Rahşan Ecevit olmak üzere birçok kişiden tepki almıştı. Birgün, ayrıca 2010'da yapılan anayasa değişikliği referandumunda da AK Parti'ye destek vermişti.

garibim ecevit
 // uykucu
O kadar cok ihanete ugradiki. Once reisicumhur sectirdigi zat kafasina anayasa atti. Sonra cok sevdigi dava arkadasi yani ismail cem yeni parti kurup dsp'yi igdis etti. Sonra "Vefa Istanbul'da bir semtmis" sozunu siyasete sokan husamettin ihaneti geldi. Kurtarici diye Amerika'dan ithal ettigi dervis ke mal chp'ye intisab etti. Doktor diye itimat ettigi memet haberal onu tedavi edecegine tekaud etti.
Ama en nihayet Recai bey dogruyu buldu. Allah yolunu acik etsin. ...
19 Şubat 2015 Perşembe 16:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler