YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Durup durup duz gavuruyor'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ankaralılar, yani oradaki vatandaşlarımı kast etmiyorum, oradaki yöneticileri kastediyorum. Anlıyorsunuz ya 'Durup durup duz gavuruyor.' Onlar döne döne aynı aynı şeyleri söylüyor.' dedi.
'Durup durup duz gavuruyor'
07 Kasım 2010 / 16:41 Güncelleme: 07 Kasım 2010 / 16:47

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ankaralılar, yani oradaki vatandaşlarımı kast etmiyorum, oradaki yöneticileri kastediyorum. Anlıyorsunuz ya 'Durup durup duz gavuruyor.' Onlar döne döne aynı aynı şeyleri söylüyor. 12 Eylül öncesinde şöyle bir başlarını Ankara dışına çıkardılar. 12 Eylül akşamdan beri yine köşelerine çekildiler. Kendi dertlerine derman arıyorlar. Çayda çıranın mumlarıyla arasanız bulamazsınız onları. Öyle meşguller ki milletin derdini bir kez daha ellerinin tersiyle ittiler. Kendi dertlerine düştüler'' dedi.

Erdoğan, Elazığ Belediyesinin yeni binası ile toplu açılışlar için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Elazığlıların, Gakkoşların 'durup durup duz gavurmak'' diye bir sözlerini olduğunu belirtti.

Erdoğan, şunları söyledi:

''Ankaralılar, yani oradaki vatandaşlarımı kast etmiyorum, oradaki yöneticileri kastediyorum. Anlıyorsunuz ya 'Durup durup duz gavuruyor.' Onlar döne döne aynı aynı şeyleri söylüyor. 12 Eylül öncesinde şöyle bir başlarını Ankara dışına çıkardılar. 12 Eylül akşamdan beri yine köşelerine çekildiler. Kendi dertlerine derman arıyorlar. Çayda çıranın mumlarıyla arasanız bulamazsınız onları. Öyle meşguller ki milletin derdini bir kez daha ellerinin tersiyle ittiler. Kendi dertlerine düştüler.

Milletin dertleri ile dertlenmediklerinden kendi dertlerinin de sonu gelmiyor. Şunu artık görmeleri gerekiyor, milletin rotasına giremeyenler kendi rotalarını bulamazlar. Milletin sorunlarına yoğunlaşmayanlar kendi sorunları ile boğuşmaktan kurtulamazlar. Kendi ikballerini milletin istikbalinin önünde tutanlar ikbal kavgası vermekten kurtulamazlar.''
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler