YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dursun Çiçek: Bazı CHP'li vekiller Paralel Yapı'yla görüşüyor!
CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, bazı CHP'li milletvekillerinin Paralel Yapı eylemlerine katılmasını genel merkezin istediğini söyledi.
Dursun Çiçek: Bazı CHP'li vekiller Paralel Yapı'yla görüşüyor!
10 Mart 2016 / 17:50 Güncelleme: 10 Mart 2016 / 18:01

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

TSK içindeki cemaatçi yapılanmanın temizlenemediği iddialarına yönelik soru üzerine Çiçek, "Canım yanan bir konu, yıllardır mağdur olduğum bir konu. Cemaat mensubu militanların en büyük özelliği kendilerini gizleme, ortama uymadır. Bu konuda ortaokuldan beri eğitim alırlar. Silahlı Kuvvetlerin de temel sorunu, bu tür şüpheliler hakkında ceza yargılamasına esas olacak delillerin bulunmasındaki zorluklardır" diye konuştu.

Silahlı Kuvvetler’in şu anda terörle mücadele ve Suriye krizi nedeniyle büyük bir mücadelenin içinde olduğuna dikkat çeken Çiçek, şöyle devam etti:

"Bu ortamda birbirine ihbar eden, birbirine iftira eden geçmişteki hastalıkların tekrar ortaya çıkması... Herkesi ’Ergenekoncu’ yapıyorlardı, şimdi herkesi de ’FETÖ’cü yapıyorlar. Bu durum, terörle mücadeleye, Suriye konusundaki gelişmelere olumsuz yansımaları olabilir. Bu nedenle Silahlı Kuvvetlerin bu konuda daha dikkatli ve yavaş gittiğini biliyorum.

Biraz canımız yansa da bu politikanın ülkemiz için doğru olduğunu da düşünüyorum. Biz de bir an önce Silahlı Kuvvetlerinden evrak sızdıran, silahlı kuvvetlerin aleyhine çalışan istihbarat ajanlık yapan kişilerin temizlenmesini istiyoruz. Ancak çalışmalar bizim de beklentimizin altında yavaş gidiyor. Gerekçesini de terörle mücadele, Suriye ve delil bulmaktaki zorluklar olarak ifade ediyorlar."

TSK'DAKİ PARALEL YAPILANMA YÜZDE 10'U GEÇMEZ

Bir gazetecinin TSK’daki paralel yapılanmanın yüzde 40’larda olduğunun ve o dönem hava kuvvetlerinin hedef alınmasının gerekçesin sorulması üzerine Çiçek, "Ben Silivri’den çıktığımda yüzde 10 demiştim. Aynı görüşteyim. Silahlı Kuvvetlerin omurgasını harbiyelilerden, deniz, kara, hava mezun olanlar daha sonra kurmay olan personel teşkil eder. Bu omurgada yüzde 10’u geçmez. Ama sözleşmeli alınan özellikle askeri hakimler, dışarıdan üniversiteyi bitirip sınavla alınan sınıflarda bu örgütün sızma, soru çalma, kendi militanlarına soruları verme gibi başarılarını biliyoruz. O sınıflarda var" karşılığını verdi.

"GENEL MERKEZİN YÖNLENDİRMESİYLE PARALEL YAPI'YLA GÖRÜŞÜYORLAR!"

Paralel yapı nedeniyle 5 yıl hapis yattığının ancak CHP’den bazı isimlerin sürekli bu yapıyla yan yana anıldığının belirtilmesi üzerine Dursun Çiçek, "O bir elin parmağı kadar 5 kişiyi geçmez. Ben de Meclis’te her olaydan sonra onlarla oturup konuşuyorum. Bana gelen benzer sosyal medya mesajlarını onlara da atıyorum. Basın özgürlüğü kapsamında özellikle de genel merkezin görevlendirmesiyle bir görev olarak oraya gidiyorlar. Yoksa içlerine sinerek gittikleri değil. Bizim orada vurgulamak istediğimiz basın özgürlüğü. Özgür basın olmadan demokrasi olmaz. Yoksa bu paralel yapının medyası olduğu için orada değiliz" yanıtını verdi.

 // Ali
Peki etönün fetöden farkı ne?.Bunlar tehlikeli saydıkları insanı uçurumdan kurtarmasına kurtarırlar belki ama seni yok etme zevkini tatmak için kurtardım diyeceklerinin unutulmaması lazım...
11 Mart 2016 08:40
hangi özgür basın
 // muammer
Sizin birsubay olmanız aynı zamanda dünya medyasınıda bilmeniz gerekir diye düşünüyorum,özgürmedya demek heristediğini hertürlü yalanı söylemek ve devlet düşmanlığı yapmakmıdır,ülkehalkını kandırmakmıdır,ülke aleyhine hainlik yapmakmıdır,siz galiba bu ülkenin insanını aptalmı sanıyorsunuz....
10 Mart 2016 Perşembe 23:52
ÇİÇEK GİBİ ADAMDIN CHP DE HARCADIN KENDİNİNİ
 // KASTAMONULU
KE-MAL-IN CE HA PE Sİ...
10 Mart 2016 Perşembe 18:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler