YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Durak son seçimlerde AK Parti'den yüzde 39.8 oy alarak başkan seçilmişti
Durak son seçimlerde AK Parti'den yüzde 39.8 oy alarak başkan seçilmişti
Durak son seçimlerde AK Parti'den yüzde 39.8 oy alarak başkan seçilmişti
24 Aralık 2008 / 17:11 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

AK Parti'den istifa eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, seçimlerde aday olacağı partiyi buldu.


AKP’den istifa eden Durak'ın MHP adaylığını Devlet Bahçeli bizzat kendisi yapacak. AKP’den istifa eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak MHP’ye kayıt yaptırdı ve 29 Mart seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.


4 FARKLI PARTİYLE 4. BAŞKANLIK!


Bugün Ankara’ya gelen ve Genel Merkezde MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşüp partiye kaydını yaptıran Durak, MHP’den Adana Belediye Başkanı gösterilecek. Durak’ın MHP’nin Adana adayı gösterileceği bizzat Devlet Bahçeli tarafından açıklanacak. Böylelikle ANAP, DYP ve AKP’li olarak Adana’da toplam 4 kez seçim kazanan Durak, bu sefer de MHP’li olarak seçime girecek.


TEMAYÜL YOKLAMASINA KIZMIŞTI


Durak, 25 yıllık siyaset kariyerinde beşinci kez parti değiştirdi. ANAP, DYP, ardından yine ANAP ve AKP rozetlerini taşıyarak Adana Belediye Başkanı olan ve 1 Aralık günü AKP’den istifa eden Durak, partisinin temayül yoklamasına kızarak istifasını vermişti.


Bağımsız adaylığı düşünen ancak MHP’den gelen teklifi değerlendiren Durak, bugün yeni partisine geçti. Durak Genel merkezde görüştüğü MHP yetkililerine ‘’Şahsıma gösterilen güvene teşekkür ederim. Adana halkının büyük çoğunluğu benim yeniden Büyükşehir belediye başkanı olmamı istedi. MHP de benim ilkelerimle örtüşen bir partidir’’ dedi.


Durak son seçimlerde AKP’den yüzde 39.8 oy oranı ile Adana Belediye Başkanı seçilmişti.


Bu karar Aytaç Durak'ın oğlu Gökhan Durak'a ait bölgesel yayın yapan Çukurova TV de flaş gelişme olarak duyuruldu.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler