YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dur demeyip vur diyorlar
Dur demeyip vur diyorlar
30 Mart 2012 14:10
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 4+4+4 tartışmalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Meclis'te yaşanan tartışmalarla ilişkin, ''Dur denileceği yerde, vur denilmemelidir. Ama bazı genel başkanlar ve parti yönetimleri bu taşkınlıkları yapanlara dur diyecekleri yerde vur demeye çalışıyorlar. Bu parlamento tarihimiz için çok hoş bir durum değil'' dedi.

AK Parti İl Kongresi'ne katılmak üzere Kırşehir'e gelen Başbakan Yardımcısı Arınç, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'yi ziyaret etti.

Ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, ''Mecliste tansiyon bir hayli yüksek, 4 4 4'ten dolayı. Tansiyon nasıl düşecek  Uzlaşı olacak mı '' sorusu üzerine, ''Meclis'e giren zaten yüksek tansiyon hastası olur. Ben oldum mesela. Meclis'in yapısından mıdır, neyindendir bilmiyorum'' diye konuştu.

Milletvekillerinin konuşma yaparken dikkat edeceği tek hususun iç tüzüğe uygun davranmak olduğunu belirten Arınç, şöyle devam etti:

''İç tüzüğe uygun davranmak başta Meclis Başkanımız olmak üzere tüm milletvekillerinin görevidir. Haklar vardır ama ona uygun davranmak da bir görevdir. İç tüzüğü hiçe sayarak bağırarak, çağırarak, kürsü işgal ederek, birbirine bir şeyler fırlatarak, dünya parlamentolarının bazılarında bu görüntüler vardır. Ama bize yakışmıyor doğrusu. Kim sebep oluyorsa bundan vazgeçmesi gerekir. Bunlardan vazgeçilmesi konusunda da genel başkanların, parti yönetimlerinin milletvekillerimize tavsiyelerde, telkinlerde bulunması gerekir. Dur denileceği yerde, vur denilmemelidir. Ama bazı genel başkanlar ve parti yönetimleri bu taşkınlıkları yapanlara dur diyecekleri yerde vur demeye çalışıyorlar. Bu parlamento tarihimiz için çok hoş bir durum değil. Ümit ediyorum ki, bu tartışmalardan parlamentomuz en kısa zamanda kurtulur.'' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler