YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünyaya soruyorum, çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Gazipaşa Havaalanı'nın açılışında konuştu.
Dünyaya soruyorum, çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz?
14 Aralık 2013 / 14:08 Güncelleme: 14 Aralık 2013 / 14:33

Başbakan Erdoğan, "istikrarı ve güvenliği temin ederek Türkiye'nin itibarını arttırarak turizmi 3 katına çıkardık, büyüttük" dedi.

"Biz bu meselede susmadık"

Başbakan Erdoğan: (Abdülkadir Molla'nın idamı) "Ne yazık ki böyle hassas meselelerde, böyle hak ve adalet nazarı gerektiren meselelerinde hep susanlar, bu defa da sustular. İşlerine geldiğinde idamı bir insanlık suçu olarak gösterenler, söz konusu şehit Abdüllkadir Molla olunca susmayı ve susarak onaylamayı tercih ettiler. Bu meselede de biz susmadık. Türkiye olarak susup onaylayanlardan olmadık."

Erdoğan: "Abdülkadir Molla'nın idam edilmesinin, kardeş Bangladeş halkına zarar vermemesini gönülden arzu ediyorum. Çünkü biz, merhum Menderes idam edildiği zaman çok üzülmüştük. Fatin Rüştü Zorlu idam edildiği zaman çok üzülmüştük. Hasan Polatkan idam edildiği zaman çok üzülmüştük. Bunların dünyada olmaması için şimdi biz aynı mücadeleyi kim olursa olsun veriyoruz ve vereceğiz."

Dünyaya soruyorum, çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz?

Başbakan Erdoğan: "Şu anda Suriye'de bombalardan, kurşunlardan korunsa bile soğuktan, açlıktan, kıtlıktan hayatını kaybedenler var. Her gün Suriye'de çocuklar soğuktan donarak ölüyor. Dünyaya soruyorum, dünyanın vicdanına sesleniyorum, çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz Biz Suriyeli, Mısırlı çocukların hakkını savunmaya devam edeceğiz."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Mazlumun yanında yer alarak Türkiye'nin itabarına itibar kattık.

(Abdulkadir Molla'nın idamı)50 yılın sonunda bir siyasi kalkıp idam edilebiliyor. İdamı durdurmak için çaba harcadık

Şam'daki diktatörle fotoğraf çektirenlere sesleniyorum, aynaya bakabilliyor musunuz?

Biz Suriyeli, Mısırlı çocukların hakkını savunmaya devam edeceğiz.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler