YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dudak okuttu dava açıyor
Dudak okuttu dava açıyor
27 Kasım 2009 08:22
Meclis'te birbirine giren, küfürleşen hatta yumruklaşan vekilleri çok gördük ancak böylesi ilk kez oluyor... MHP Başbakan Erdoğan'ın dudağını okutttu... Ve küfür ettiği gerekçesiyle dava açmaya hazırlanıyor...

Meclis’teki demokratik açılım görüşmeleri sırasında kendisi kürsüde konuşurken, Başbakan Erdoğan’ın mırıldanarak söylediği sözleri dudak okutma yöntemiyle çözdüren MHP Genel Başkanı Bahçeli, küfredildiği gerekçesiyle dava açacak.

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, “Hukukçulara sorduk, dudak okumanın delil niteliği var. TCK’nın 125. maddesine göre cezası 1 yıldan başlıyor” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’teki “Demokratik Açılım” görüşmesinde kürsüde konuştuğu sırada, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın mırıldanmayla söylediği sözleri dudak okutma yöntemiyle çözdürdü. Erdoğan’ın kendisine küfrettiğini tespit ettiren Bahçeli, mahkemeye gitmeye hazırlanıyor. Meclis’te 13 Kasım’daki görüşmelerde yaşanan olay, MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı’nın TV8’de yaptığı açıklamayla gündeme geldi. Paçaçı, Bahçeli’nin Genel Kurul’da konuşmasını daha sonra televizyondan izlerken Erdoğan’ın ifade tarzının dikkatlerini çektiğini söyledi. Bahçeli’nin dudak okuma uzmanlarına Erdoğan’ın sözlerini deşifre ettirdiğini ve ortaya galiz bir küfrün çıktığını belirten Paçacı, şöyle dedi:

Ağzının bozukluğunu biliyoruz

“Hukukçulara sorduk, dudak okumanın delil niteliği var. Türk Ceza Yasası’nın 125’inci maddesine göre cezası bir yıldan başlıyor. Ne zaman hangi şekilde dava açacağına Genel Başkan karar verecek. Başbakan’ın buna benzer çok hadisesi var, ağzının bozuk olduğunu biliyoruz. Polikalarımızı beğenmiyor olabilir ama saygılı olması, üsluba dikkat etmesi gerekir.”

MHP’nin tespitine göre Bahçeli’nin konuşmasının 16’ncı dakikasında “Siyasi İslamcılığın fason sahipleri” dediği sırada Erdoğan, yanında bulunan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’ya dönerek kısa bir şey söylüyor. Erdoğan bu sırada ağzını eliyle kapatıyor. Başbakan, yeniden önüne dönüp koltuğuna yaslanırken sinirli şekilde bir ifade daha kullanıyor.

Dudak okutmak,özel hayata müdahale ve suçtur.
 // ibrahim çelikoğlu
Dudak okutmak rotgenciliktir.Yüzüne okunan küfrün suç unsurunu
bilmek için onlardan gelen küfür karşılığı kıssas hakımıdır araştırılır.
Küfüre karşı küfür ayıp olsada suç değildir.Günahı sevabıda bilen verir.Bunların seviyelerini burada ölçüyoruz.Partilerinin örgütlenmesinde saldırı,korku,kafatasçılık felsefesinin yattığını herkez bilir ve devlet koruması olması lazım ve korkusuz olması gerekirken korkar,çekinir.Hala dayısı olanlar,dayı...
03 Aralık 2009 11:10
kendi işine bak sen errrrrkeeek
 // ismet uçkun
yorum yapmaya değmez. şekilde görülüyor...
30 Kasım 2009 12:23
ALLAH kurtarsın !!!!!
 // turancan
Bundan sona sıra gördüğün kötü rüyalar da kilere dava açmaya gelir!
Dayanakların en büyüğünün sırtından çekileceğini kesin olarak anla
mıştır artık !
Bundan sona,sona kadar, işiniz bu v.b halisinasyonlarla uğraşmak ve komedi malzemesi üretmek !
Artık sinir ciddiyetine ve komedi malzemeliğine esaretiniz başlamıştır...
Bakalım daha ne ucube konuların mimarı olarak göreceğiz ...
Allah kimseyi şaşırmasın !!!!!!!!!!!!!!!...
27 Kasım 2009 20:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler