YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'lilere, "İhanet içindeler!" dedi
DTP'lilere, "İhanet içindeler!" dedi
DTP'lilere, "İhanet içindeler!" dedi
06 Kasım 2007 / 15:41 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Erdoğan'ın ABD ziyareti ve PKK'nın elindeki 8 askerimizin Türkiye'ye getirilmesi, bugün Meclis'teki parti grup toplantılarının da gündemindeydi. MHP lideri Devlet Bahçeli, Erdoğan-Bush görüşmesini hezimet olarak nitelerken, askerlerin serbest bırakılması sırasında Kuzey Irak'a giderek teröristlerle el sıkışan DTP'lilere sert çıktı. DTP grup başkanı Ahmet Türk ise, "Teşekkür edilmesi gerekirken, suçlu ilan edildik." diyerek, kendilerine yönelik eleştirilere karşı çıktı.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın ABD Başkanı Bush ile yaptığı görüşmeye ilişkin, ''Bu görüşmede, dağ fare doğurmuştur, neticede Türkiye için her manada bir hüsran ve hezimet olmuştur.'' ifadelerini kullandı.


ABD'yi, bir avuç peşmergenin istikrarını Türkiye'nin güvenliği ve toprak bütünlüğünden daha öncelikli görmekle suçlayan Bahçeli, DTP'lilerin kaçırılan 8 askerin Türkiye'ye getirilmesi sırasında teröristlerle el sıkışmasıyla ilgili olarak da "Bu güruhun maksadı, tam bir ihanet örneğidir." dedi.


DTP Grup Başkanı Ahmet Türk ise partisinin grup toplantısında milletvekili arkadaşlarını savundu. Ahmet Türk, teröristlerle el sıkışıp anlaşma imzalayan 3 DTP'li hakkında açılan soruşturmanın şöven, milliyetçi anlayışı tatmin etmeye yönelik olduğunu öne sürdü ve ''Şimdi aslında teşekkür edilmesi gerekirken, adeta suçlanan bir grup konumuna getirildik." dedi.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler