YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'liler germeye devam ediyor
DTP'nin ve PKK'nın mesajları bayrama gölge düşürdü
DTP'liler germeye devam ediyor
20 Eylül 2009 / 16:29 Güncelleme: 20 Eylül 2009 / 16:31

DTP'nin ve PKK'nın mesajları bayrama gölge düşürdü. Dün yakalanan mühimmatın arkasından bakın ne çıktı.

DTP Tunceli İl Başkanı Veli Haydar Güneş, Genelkurmay Başkanlığı’nın haftalık bilgilendirme toplantısında “Son tererörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlar sürecek” açıklamasına tepki gösterdi

Güneş özetle şunları söyledi:

“Ordunun son teröristten kastı nedir bilmiyoruz. Ama böyle düşündükleri sürece, karşılarında son teröristliğe aday milyonlarca insan bulacaklarından eminiz. Biz hem siyasetçi, hem insan olarak ordunun bu ülkenin kaderiyle oynamasına izin vermeyeceğiz. Güvenlik güçlerinin 25 yıllık savaş boyunca Kürtlere yönelik uygulamalarından dolayı suç dosyası çok kabarık. Toplum nezninde iyi bir itibara sahip olmadığını bilmesi gerekir.”

Ak Parti’ye siyah çelenk

Aralarında Tunceli Belediye Başkanı DTP’li Edibe Şahin’in de bulunduğu yaklaşık 200 DTP’li, terörist Abdullah Öcalan’ın “yol haritası”nın açıklanması, operasyonlar ve DTP’ye yönelik gözaltıların durdurulması için Ak Parti il başkanlığı önüne siyah çelenk bıraktı. DTP’liler “Operasyon ve gözaltıları kınıyoruz” yazılı çelengi bırakırken, Güneş yaptığı açıklamada Genelkurmay’ın açıklamalarının Kürt halkı üzerinde soğuk duş etkisi yaptığını öne sürdü.
 

Doruyuz,yolumuzdan dönmeyiz.
 // ibrahim çelikoğlu
Bizim yorumlarımızda küfür,hakaret,rendice etmek vs.gibi bir şey,tutum yoktur.Biz yorumumuzu edindiğimiz hadiselerden,doğru olduğuna inancımızdan,vatan görevi olarak,vatandaşlık görevimizi ivşa ediyoruz.Ve,okur olarakta tekzip hakkımızın olmasından daha doğal bir şey olamaz.Kanal a'nın korku yüzünden bu duruma düşmesini yadırgıyoruz.Müslüman,vatanı uğruna şehitlik mertebesine erişendir.Bundan daha asil ve erdemli olunamaz.
Biz her zaman doğruların arkasında...
22 Eylül 2009 13:52
niyetlerini öğrenir olduk.
 // ibrahim çelikoğlu
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
21 Eylül 2009 20:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler