YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'liler bakın neden Şehitler Abidesi'ne gitmedi
Sakık: Programın iptal edilmesinde kasıt yok
DTP'liler bakın neden Şehitler Abidesi'ne gitmedi
07 Haziran 2009 / 17:37 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

DTP Çanakkale 2. olağan kongresi yapıldı. DTP'lilerin kongre öncesi Şehitler Abidesi ziyareti programda olmasına rağmen iptal edildi. DTP Milletvekili Sırrı Sakık, iptal kararına şöyle açıklık getirdi.TBMM İdare Amiri ve DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kongrede yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin Çanakkale'de atıldığını söyledi.


''Ülkede ayrı bir devlet, ayrı bir bayrak talepleri olmadığını'' söyleyen Sakık, ''Burası, emperyalizme karşı Kurtuluş Savaşı'nda Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla ve Çerkeziyle herkesin omuz omuza mücadele edip, toprağa gömüldüğü yerdir'' dedi.


''Çanakkale'de ölenler ortak vatan için mücadele ettiler'' ifadesini kullanan Sakık, ''Eminim ki burada şehit düşen Muşlusu, Vanlısı, Şırnaklısı, Gazianteplisi, İstanbullusu, Trabzonlusunun ruhları bizi izliyor'' dedi.


Sırrı Sakık, gazetecilerin, programında yer aldığı bildirilen ancak daha sonra iptal edildiği söylenen Çanakkale Şehitler Abidesi ziyaretiyle ilgili sorusuna, ''Programın iptal edilmesinde bir kasıt yok. Sadece zamanımın yeterli olmaması nedeniyle böyle bir karar aldık. İstanbul'da belirlenen bir görüşmeye katılmak için kongrenin ardından yola çıkıyorum'' yanıtını verdi.


AA


 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler