YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'li Özçelik'ten ilginç eleştiri
DTP'li Özçelik'ten ilginç eleştiri
27 Eylül 2009 23:12
DTP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, 'Açılım antep fıstığından farksız.' dedi.

DTP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılımının antep fıstığından farksız olduğunu öne sürerek, "Yani bir türlü açılmıyor, bizim açılımımız Siirt fıstığının açılımıdır, açılıyor demokrasiye kadar" dedi.

Siirt Belediyesi tarafından düzenlenen '1'nci Fıstık Festivali' kapsamında dün akşam bir konser verildi. Siirtli sanatçılar Mahfuz Ötüran, Cevdet Bağca ve Berivan'ın Türkçe ve Kürtçe türkü ve şarkı söylediği konseri yaklaşık 5 bin kişi izledi.

Fıstık Festivali kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan DTP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, "Size ilk defa Türkçe sesleniyorum" diyerek konuşmasına başladı. Başbakan Erdoğan'ın Kürt açılımını eleştiren Özçelik, şöyle dedi:"Kürt açılımı' dedi, sonra gelen eleştiriler karşısında geri adım attı; 'Demokratik açılım' dedi. Şimdi de 'Terörü yok edeceğiz' diyor. Nasıl açılım bu? Biz burada Siirt'te asıl açılımı gerçekleştiriyoruz. Siirt'te yaşayan bütün insanlarımızın kardeşliğini burada tescil ediyoruz. Bu bir dalgadır ve bu dalga bütün Türkiye'ye yayılacak, buna inanıyoruz. Başbakan'ın açılımı 'Antep fıstığı' gibidir. Yani bir türlü açılmıyor, bizim açılımımız Siirt fıstığının açılımıdır, açılıyor demokrasiye kadar."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler