YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'li başkan Akengin: Biz de suyunuzu keseriz
DTP'li başkan Akengin: Biz de suyunuzu keseriz
DTP'li başkan Akengin: Biz de suyunuzu keseriz
12 Kasım 2008 / 15:36 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Jandarma ekipleri, dereden izinsiz kum taşıdığı için Dicle Belediyesi iş araçlarına el koydu.


Yokuşlu Jandarma Karakolu ekipleri, dereden izinsiz kum taşındığı gerekçesiyle Dicle Belediyesi'ne ait kepçe ve kamyona el koydu.


Şoför Zülfü Aşıt ve kepçe operatörü Mehmet Özçoban gözaltına alındı.


İfadeleri alınan şoför ve kepçe operatörü, çıkarıldıkları Dicle Cumhuriyet Başsavcılığı'nca serbest bırakıldı. Kamyon ve kepçe ise İlçe Jandarma Merkez Karakolu bahçesine çekildi.


Duruma tepki gösteren Belediye Başkanı Abdullah Akengin, yıllardır jandarmaya resmi olmamasına rağmen ücretsiz su verdiklerini, ancak bugünden itibaren suyu kesecekleri söyledi.


Halka yaptıkları hizmetlerin bazı kesimler tarafından engellendiğini iddia eden Akengin, şöyle konuştu: "İzinsiz bölge diye adlandırılan Kurşunlu mevkii belediye dışında ve herkes kum taşıyor. Bu uygulama sadece bize karşı yapılıyor. Biz yıllardır jandarmaya resmi olmasa da su veriyorduk. Yani ilçemizde gerginliklerin ve tartışmaların olmaması için idareci davranıyorduk. Ancak bu olayda görüldü ki bu idare anlayışımız su istimal edildi. Biz de belediye meclisini en yakın zamanda toplayıp jandarmaya yıllardır ücretsiz verdiğimiz suyu bundan sonra keseceğiz."


Yıllık izinde olan Dicle Kaymakamı Sezer Işıktaş'a vekalet eden Eğil Kaymakamı Memduh Tura, belediyeye ait iş araçlarına, jandarma sahasında izinsiz kum taşıdığı için el konulduğunu açıkladı.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler