YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP'den Başbakan Erdoğan'a afişli yanıt
DTP'den Başbakan Erdoğan'a afişli yanıt
DTP'den Başbakan Erdoğan'a afişli yanıt
19 Kasım 2008 / 08:22 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

AK Parti, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanmaya kilitlendi. DTP, hafta sonunda başlattığı afişli propagandasını sürdürüyor.


Bunun için milletvekillerini mitingin tarihi ve uygun koşullarını hazırlamaları için seferber eden Başbakan, bu yıl içinde 4 kez gittiği Diyarbakır'da yakında 5. defa miting düzenleyecek.


Diyarbakır'ın seçimi


Erdoğan, art arda yaptığı 4 ziyaret sonrası, bu kez de Diyarbakır'da mitinge hazırlanıyor. DTP ise başattığı 'kale' vurgulu afişli propagandasını sürdürüyor.


Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başaklığı'nı kazanmaya kilitlenen AKP yönetimi, bu kentte Başbakan Tayyip Erdoğan'ın katılacağı büyük bir miting hazırlığı içine girdi. Alınan bilgilere göre, geniş katılımlı bir miting için çalışmaları başlatan bölge milletvekilleri, uygun koşulların belirlenmesi halinde miting tarihini netleştirecek. Bu mitingle birlikte, Erdoğan da 2008 içinde 5. kez Diyarbakır'a gitmiş olacak. 2009 Martı'nda yapılacak yerel seçimlerde Diyarbakır'ı DTP'den alma hedefini koyan Başbakan'ın, mitingte önemli mesajlar vermesi bekleniyor.


GAP'ı açıkladı


Daha önce GAP Eylem Planı'nı da Diyarbakır'da açıklayan Erdoğan, önceki ziyaretlerinde Dicle Üniversitesi'nin akademik yılı açılışını yapmış ve toplu temel atma ve açılış törenlerine katılmıştı.


Olaylara sahne oldu


Erdoğan'ın son Diyarbakır gezisi, "Öcalan'a fiziki şiddet uygulandığı" iddialarının yol açtığı olaylara sahne olmuştu. Kent genelinde eylemler yapılmış, kepenk kapatma eylemi gerçekleştirilmişti. Başbakan Erdoğan olaylar nedeniyle DTP'ye sert çıkmıştı.


'Diyarbakır kalesinden...'


DTP, geçen hafta sonunda başlattığı afişli propagandasını sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bilboardlara şair Ahmed Arif'in şiirinden esinlenilen "Diyarbakır kalesinden notlar" ifadesini içeren afişler astı. Erdoğan'ın "Hizmet vermiyorlar" çıkışına karşılık, afişlerde belediyenin yaptığı hizmetler tek tek sıralanıyor.


TAKVİM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler