YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP Milletvekili Sebahat Tuncel'in ''terör örgütü
DTP Milletvekili Sebahat Tuncel'in ''terör örgütü
14 Şubat 2008 12:46
DTP Milletvekili Sebahat Tuncel'in ''terör örgütü

Cezaevindeyken milletvekili seçilerek serbest bırakılan DTP Milletvekili Sebahat Tuncel'in ''terör örgütü üyeliği'' suçundan 15 yıla kadar hapsi istendi. 


 


İstanbul 10'uncu ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Sabahat Tuncel ile İbrahim Tekdemir katılmadı. Tuncel'in avukatları müvekkilleri hakkında yargılamanın durdurulmasına ilişkin taleplerini tekrarladı. Görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, Tuncel'in 2004 yılında; Kuzey Irak'ta terör örgütünün kongresine, teröristlerin giydiği kıyafetle katıldığını, ayrıca istanbul'daki DTP binasında, terör örgütü elebaşılarının toplantı yaptıklarına dair alınan bir istihbarat sonucunda yakalandığını anlattı. Savcı, Tuncel’in, "terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını ve "belirli hakları kullanmaktan yoksun bırakılma" hükmünün de uygulanmasını talep etti.


 

Savcı sanık İbrahim Tekdemir'in de terör örgütüne yardım suçundan 4.5 yıldan 7.5 yıla kadar hapisle cezlandırılmasını talep etti. Yargılamanın durdurulmasına ilişkin talebi reddeden mahkeme, sanık avukatlarının mütalaya karşı savunmalarını hazırlamaları için duruşmayı erteledi.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler