YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DTP Genel Başkanı Türk'le ilgili ŞOK GELİŞME
Terör örgütü elebaşını 'Mandela'ya benzettiği için hakkında fezleke hazırlandı
DTP Genel Başkanı Türk'le ilgili ŞOK GELİŞME
29 Mayıs 2009 / 16:33 Güncelleme: 29 Mayıs 2009 / 00:00

Terör örgütü propagandası yapmaktan suçundan inceleme


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün , Nevruz etkinliğinde yaptığı konuşma ile ilgili incelemeyi tamamladı


Diyarbakır'daki Nevruz etkinliğinde yaptığı konuşmada, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan için, Güney Afrika'nın eski devlet başkanı Nelson Mandela örneğini gösteren DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlandı.


Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Bağlar ilçesinde 21 Mart 2009'da gerçekleştirilen Nevruz etkinliğinde yaptığı konuşma nedeniyle DTP Genel Başkanı Ahmet Türk hakkında başlattığı incelemeyi tamamladı.


Başsavcılık, Türk'ün Terörle Mücadele Kanunu'nun ''terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçunu kapsayan 7/2. maddesi uyarınca dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı.


Hazırlanan fezlekenin, TBMM Başkanlığı'na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildiği bildirildi.


Türk, Nevruz etkinliğinde yaptığı konuşmada, terör örgütü elebaşısı için Mandela örneğini göstermiş, ''Mandela yıllarca cezaevinde yattı. Mandela özgürleşince zenci-beyaz bir araya gelerek sorunu çözdü'' diyerek, bölgedeki sorunun çözümü için de terör örgütü elebaşısının serbest bırakılması gerektiğini öne sürmüştü.


AASİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler