YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DSP'li Belediye Başkanı Sarıgül'ün hedefinde CHP ve Deniz Baykal vardı
DSP'li Belediye Başkanı Sarıgül'ün hedefinde CHP ve Deniz Baykal vardı
DSP'li Belediye Başkanı Sarıgül'ün hedefinde CHP ve Deniz Baykal vardı
16 Şubat 2009 / 07:58 Güncelleme: 16 Şubat 2009 / 00:00

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül seçim startını verdi. Gövde gösterisine dönüşen mitingde binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen "sevgi yürüyüşü"nde konuşan DSP'li Belediye Başkanı Sarıgül'ün hedefinde CHP ve Deniz Baykal vardı.


CHP'den koparak, DSP'ye geçen Mustafa Sarıgül, seçim startını "sevgi yürüyüşü"yle verdi. Bütün siyasi yaşamında tüm yürüyüşlerini eşi Aylin Hanım'la yapan Sarıgül'ün yanında bu kez oğlu vardı.


Kalabalığı baba-oğul birlikte selamladılar, ancak selamlama taktiği "klasik Türk politikacılarından" çok farklıydı. Sarıgül, kalabalığı "Amerikanvari" George Bush ve Barack Obama gibi selamladı.


Mustafa Sarıgül'ün yürüyüşü tam bir gövde gösterisine dönüştü. Mitinge katılanlar onunla birlikte Şişli Meydanı'na kadar "tabana kuvvet" dedi.


Burada bir konuşma yapan Sarıgül'ün hedefinde Deniz Baykal ve CHP'nin dinsel açılımları vardı.


Sarıgül, "Ey Atatürk'ü istismar eden zalim ondan elini çek. Onu istismar etmiyormuş gibi bir de elini Kur'an-ı Kerim'e uzatıyorsun. Seçime 15 dakika kala mı aklın başına geldi?" diye sordu.


CHP'nin Şişli belediye başkan adayı Muharrem Sarıgül'ü de eleştiren Mustafa Sarıgül, "Siyasal bilgilerin ebedi muhalafet bölümünden mezun olan, diyorum ki bana çakmaları gönderme. İsim benzerliği kar etmez" dedi.


Sarıgül için Şişli Meydanı'na gelen kalabalık izdihama neden oldu. Çok sayıda kişi ezilme tehlikesi geçirdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler