YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DSP'li başkan da evet diyecek
DSP'li başkan da evet diyecek
24 Ağustos 2010 13:02
Muş'un Kızılağaç beldesinin DSP'li Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yılmaz, partisinden ihraç edileceğini bilmesine rağmen 12 Eylül'deki referandumda evet oyu kullanacağını açıkladı.

Partisinden ihraç edilmeyi göze alarak 12 Eylül'de yapılacak olan referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıklayan DSP'li Kızılağaç Belde Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yılmaz, partisinin yanlış yaptığını söyledi.

Muş merkeze bağlı Kızılağaç beldesinin Demokratik Sol Partili Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yılmaz, partisinden ihraç edileceğini bildiği halde, demokratik yarınlar için 12 Eylül'de yapılacak olan halk oylamasında 'evet' oyu kullanacağını kaydetti. Bugüne kadar doğru bildiğinden şaşmadığını belirten Belde Belediye Başkanı Şirin Yılmaz, bundan sonra da doğruların yanında olacağını dile getirdi. 4. dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten DSP'li Kızılağaç Belediye Başkanı Şirin Yılmaz, eski mantıkların iflas ettiğini ve Türkiye'nin demokratikleşme yolunda ilerlediği söyledi. Yılmaz, "Eski mantıklar iflas etmiştir. Şu anda yeni, güzel ve demokratik bir Türkiye için uğraş verilmektedir. Bunun için, ülkemizin geleceği için evet vereceğiz." dedi.

Kararına, partisinin karşı olduğunu belirten DSP'li Başkan şöyle konuştu: "Partim, almış olduğum karara karşıdır. Zaten ben her şeyi göze alarak kararımı verdim. Partimin ihraç etmesini bile göz alıp referandumda evet oyu vereceğimi açıkladım. Ben ülkem için bu kararı verdim. Partimiz ve Genel Başkanımız yanlış yapmıştır. Türkiye 1960'ları gerilerde bıraktı. Türkiye artık Avrupa Birliği'ne girmeye hazırlanıyor. Özgürlüklerin artması gerekir. Ülkenin daha demokratikleşmesini isteyenler, ülkenin özgürleşmesini isteyenler evet oyu kullanmalıdırlar.''

Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler