YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DSP'den Kılıçdaroğlu'na cevap geldi!
DSP Genel Başkanı Masum Türker CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun birleşme çağrısına cevap verdi. Türker, "İlk önce bu önerinin karşılık bulması için Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan olma talebinin olması gerekiyor" dedi.
DSP'den Kılıçdaroğlu'na cevap geldi!
16 Şubat 2015 / 08:45 Güncelleme: 16 Şubat 2015 / 08:50

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde DSP'ye yaptığı çağrı ile partilerini kapatıp CHP'ye katılmalarını söylemişti. DSP Genel Başkanı Masum Türker bu çağrıya, genel seçimler için CHP'ye öneride bulunduklarını ve bunun görüşüldüğünü belirterek, "İlk önce bu önerinin karşılık bulması için Kemal Kılıçdaroğlu'nun başbakan olma talebinin olması gerekiyor" diyerek cevap verdi.

İşte Türker'in o açıklaması:

"Eğer Başbakan olmak istiyorsa"

İlk önce bu önerinin karşılık bulması için Kemal Kılıçdaroğlu'nun başbakan olma talebinin olması gerekiyor. Kılıçdaroğlu başbakan olmak istiyorsa, CHP'de oluşturulacak bir iktidarın öncüsü olmak istiyorsa parlamentoda başka grupları da içine katan geniş katılımlı bir platform oluşturulması gerekiyor. Bu konudaki görüşmelerimiz devam ediyor. Çalışma tamamlanırsa, sandığa gitmeyen 10 milyon kişinin önemli kısmının oyunu bu koalisyon ittifakına vereceğine inanıyoruz.

AK Parti'nin 2000 yılında kuruluş modeli

Şimdi herkes Syriza modelini konuşuyor. Bu model Türk usulü olacak. Aslında bunu geçmişte Milli Selamet Partisi, Anavatan Partisi uyguladı. AK Parti'de 2000 yılında kurulurken çeşitli kesimleri bir araya topladı. Bunu nasıl yaparız diye biz CHP'ye öneri götürdük. Bu önerinin ayrıntılarını bugün parti meclisi tamamlandıktan sonra görüşmeye başlayabileceklerini bildirmişlerdi. DSP Türkiye'de iktidara odaklanmış bir meclisin oluşması için üstüne düşeni yapacaktır.

Iki sivri zeka
 // Bir Vatandas
Siraci ve bozaci yan yana !...
16 Şubat 2015 Pazartesi 13:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler